Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English
Koronavirusas COVID-19: Lazdijuose dar nėra, bet imtis apsaugos priemonių – būtina
2020-03-04

„Lazdijų rajone iki kovo 3 dienos nei sergančiųjų, nei įtariamų, kad gali būti apsikrėtę koronavirusu COVID-19, nėra. Tačiau yra žmonių, kurie keliavo po šiaurės Italiją ir grįžo į Lazdijus. Tokių bus ir artimiausiu metu. Todėl būtina numatyti konkrečias apsaugos priemones ir kuo plačiau apie jas kalbėti gyventojams“ – sakė rajono savivaldybės ekstremalių situacijų komisijos pirmininkė, rajono savivaldybės administracijos direktorė Ilona Šaparauskienė vykusio ekstremalių situacijų komisijos posėdžio metu.

 

Po diskusijų ekstremalių situacijų komisijoje numatytos apsaugos priemonės, kurios padės rajono gyventojus apsaugoti ne tik nuo koronaviruso grėsmės, bet ir nuo sparčiai rajone plintančių viršutinių kvėpavimo takų ligų ir gripo:

Rekomenduoti visoms savivaldybės institucijoms ar įstaigoms, fiziniams ar juridiniams asmenims atšaukti arba nuketi vėlesniam laikui visus masinius renginius arba sprendimą dėl masinio renginio ribojimo kiekvienu atveju priimti atsižvelgiant į konkretaus renginio riziką.

Nuolat informuoti gyventojus savivaldybės interneto svetainėje apie tai, jog , jeigu jie buvo išvykę į nustatytas šalis arba jei turėjo kontaktų su iš ten grįžusiais žmonėmis – privalo karantinuotis ir likti namuose 14 dienų. Jei po kelionės pasijuto blogai – kreiptis bendruoju pagalbos telefonu 112 ir jokiu būdu neiti į gydymo įstaigą;

Lazdijų ligoninėje nustatyti tvarką, kuria būtų kontroliuojama pacientų

lankymo tvarka, mažinamas jų srautas;

Ligoninėje įsteigti palatas ir lovas gyventojų karantinavimui – stebėsenai, jei atsirastų gyventojų, kurie būtų sugrįžę iš Šiaurės Italijos Lombardijos, Veneto, Pjemonto ir Emilijos –Romanijos regionų ar Kinijos, Honkongo, Irano, Japonijos, Pietų Korėjos ar Singapūro ir neturėtų galimybės izoliuotis savo namuose;

Gyventojų maitinimu, kurie yra paguldomi stebėsenai į karantinavimo palatas, privalo pasirūpinti artimieji, pristatydami į ligoninę jiems maistą vienkartiniuose induose. Artimųjų nesant – tai daryti turėtų rajono socialiniai darbuotojai iš tam specialiai skirtų lėšų;

Gydymo įstaigos privalo informuoti savivaldybės ekstremalių situacijų komisiją apie numatomas apsaugos priemones bei veiksmų planus. Tokius planus privalo turėti kiekviena rajone esanti gydymo įstaiga;

Rajono bendrojo lavinimo įstaigų moksleiviai, grįžę iš šalių, kuriose nustatytas koronavirusas, privalo karantino laikotarpiu, kuris yra 14 dienų, likti namuose, mokytis savarankiškai, užduotis gaunant per TAMO.

Rajone esančioms prekybos, kultūros įstaigoms, mokykloms rekomenduoti viešojo naudjimo patalpose įrengti stovus su rankų dezinfekcijos priemonėmis. Dezinfekuoti transporto priemones.

Rajono savivaldybės ekstremalių situacijų komisija įpareigojo jos nares – savivaldybės gydytoją Liną Džiaukštienę bei Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Alytaus departamento direktorę Dalytę Nekraševičienę apie situaciją dėl šiuo metu rajone plintančių virusinių susirgimų, taip pat – dėl koronaviruso situacijos operatyviai informuoti rajono gyventojus savivaldybės interneto svetainėje bei savivaldybės socialiniame tinkle „Facebook“.

Gyventojams patariama nekelti panikos, vadovautis ne gandais, o patikrinta informacija, kuri operatyviai ir išsamiai yra pateikiama Sveikatos apsaugos ministerijos tinklapyje http://sam.lrv.lt/lt/naujienos/koronavirusas, laikytis atsargumo ir asmens higienos priemonių, kurios būtinos visų virusų prevencijai: dažnai plauti rankas šiltu vandeniu ir muilu, neliesti rankomis veido ir akių, laikytis kosėjimo, čiaudėjimo etiketo (kosėti ar čiaudėti prisidengus vienkartine servetėle arba į sulenktos alkūnės vidinę pusę), laikytis saugaus maisto ruošimo, ypač naudojant termiškai neapdorotus produktus, vengti artimo sąlyčio su visais, kam yra pasireiškę kvėpavimo takų ligos simptomai – kosulys, čiaudulys dusulys, pasunkėjęs kvėpavimas.

 

                       

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui Archyvas
Dalintis