Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English
Krosnoje vyko Šv. Mato atlaidai ir rudens šventė
2018-09-18

Rugsėjo 16 d. Krosnoje, Šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčioje vyko jau tradicinis Šv. Mato atlaidas bei rudens šventė „Po Šv. Mataušo ir žemė ataušo". Į iškilmingą atlaidą ir nuotaikingą šventę susirinko gausus būrys krosniečių, aplinkinių kaimų ir miestelių gyventojų. Renginiuose dalyvavo ir Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis.

Savivaldybės vadovas džiaugėsi dalyvaudamas šventiniuose renginiuose, į kuriuos atvyksta nuo pat vaikystės, mat visai netoli Krosnos miestelio yra ir jo gimtinė. Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Marglis prisiminė, kad šiltas ir saulėtas oras šią šventę lydi kasmet, o susirinkusiems į šventę linkėjo: „lai Jūsų širdyse visus metus gyvuoja tokia pakili ir džiugi nuotaika kaip šiandien. Didžiuojuosi Krosnos miesteliu, kuris yra puiki vieta gyventi, stebina gražia aplinka, čia vykdomos naujos iniciatyvos. Gera matyti, kad į gimtą kraštą sugrįžta ir draugėn susiburia tiek žmonių, nes tik bendrų pastangų, susitelkimo dėka galima nuveikti daug prasmingų darbų“.

Meras dėkojo visiems atvykusiems į šventę, o ypač tiems, kurie ją organizavo ir prisidėjo prie tradicinio renginio pasiruošimo darbų. Padėkos ir atminimo dovanos už nuoširdų dalyvavimą bendruomenės veikloje bei indėlį organizuojant šventę „Po Šv. Mataušo ir žemė ataušo“ buvo įteiktos Krosnos seniūnijos gyventojui Gintui Kizelevičiui, Lolitai ir Deniui Kalėdams, Krosnos seniūnijos Pietų seniūnaitijos seniūnaitei Laimutei Juškauskienei, Krosnos seniūnijos Rytų seniūnaitijos seniūnaičiui Alvydui Juozui Mickevičiui bei Krosnos seniūnijos Vakarų seniūnaitijos seniūnaičiui Eimučiui Tamašauskui. Už nuoširdų darbą ir aktyvią bendruomeninę veiklą dėkota ir Krosnos seniūnijos specialistei Onai Pavilionienei bei Krosnos miestelio komiteto pirmininkei Audrai Kimbirauskienei, už aktyvią visuomeninę veiklą ir bendruomenės telkimą.

Seniūnė Valda Žukauskienė taip pat sveikino visus susirinkusius, dėkojo merui Artūrui Margeliui už pagalbą, dėmesį, iniciatyvas, skirtas pagerinti Krosnos miestelio gerovei ir paminėjo, kad visai netrukus, mero dėka, bus naujai dengiamas parapijos salės stogas. Krosnos seniūnė neužmiršo padėkoti ir visiems prisidėjusiems prie šventės organizavimo ir skyrusiems finansinę paramą.

Šv. Mato atlaide Šv. Mišias aukojo Kučiūnų Šv. Kazimiero parpijos klebonas Vytautas Sakavičius. Po Šv. Mišių ir eucharistinės procesijos, bažnyčios šventoriuje buvo šventinamas ir naujas kryžius. Šv. Mato šventė kasmet vyksta rugsėjį, baigiantis rudens darbams, kai visos gėrybės, derlius jau aruoduose, o ir šventės pavadinimas išduoda, kad po Šv. Mato atlaidų baigiasi vasaros sezonas, atvėsta oras, reikia ruoštis žiemai, pasirūpinti šiltesniais rūbais.

Šventėje koncertavo ir susirinkusius džiugino Būdviečio laisvalaikio salės kaimo kapela „Svaja“ bei estradinės muzikos atlikėjas Radži Aleksandrovič. Be to, Dainavos apygardos, I rinktinės kariai vaišino gardžia koše bei žolynų arbata, vaikai galėjo šokinėti batutuose, jodinėti poniu ir sudalyvauti rudens gėrybių loterijoje.

Lazdijų r. sav. inf.

 

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui Archyvas
Dalintis