Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English
Kviečiame elgtis atsakingai, parkuose ir kitose viešose erdvėse laikykitės nurodymų
2020-03-20

Parkuose ir kitose viešose erdvėse žmonės turi vaikščioti ne didesnėmis nei penkių žmonių grupelėmis, o vaikų žaidimų aikštelėse tuo pat metu gali žaisti tik vienos šeimos vaikai. Šie ribojimai priimti siekiant valdyti grėsmes dėl naujojo koronaviruso plitimo.

 

Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo, sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos teigimu, situacija, kurią tenka matyti miestų parkuose, žaidimų aikštelėse, kelia rimtą susirūpinimą. Tai rodo, kad kitos išeities, kaip labai tiksliai ir aiškiai apibrėžti, kaip žmonės turėtų elgtis, nėra.

„Matant, kad net ir paskelbus karantiną vyresnio amžiaus žmonės negirdi mūsų prašymų likti namuose ir taip apsaugoti save, užuot rinkusis laisvalaikį leisti žaidžiant šaškėmis ar šachmatais būreliais parkuose, o šeimos su vaikais ir toliau aktyviai bendrauja vaikų žaidimų aikštelės, matome tik vieną išeitį – riboti. Antraip nėra jokių galimybių išvengti viruso plitimo ir pačių blogiausių scenarijų. Tą sakau labai atsakingai ir prašau visų supratingumo – pradedant rizikos grupėje esančiais vyresnio amžiaus žmonėmis ir baigiant pačiais mažiausiais“, – sako ministras A. Veryga.

Be to, parkuose ir kitose atvirose viešose erdvėse besilankantieji yra įpareigoti laikytis saugaus – 2 metrų – atstumo, vengti tiesioginio fizinio kontakto, laikytis tinkamos asmens higienos.

Sveikatos apsaugos ministerijos informacija

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui Archyvas
Dalintis