Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English
Lazdijai švenčia miesto savivaldos dieną
2018-05-17

Gegužės 17-ąją,  prieš 421 metus karalius Zigmantas Vaza Lazdijams suteikė Magdeburgo (miesto) teises. Ši data laikoma miesto gimtadieniu. Dokumente, kuriuo Lazdijams buvo suteikta miesto privilegija, yra nupieštas ir miesto antspaudas - herbas: briedis, o po juos trys raktai raudoname fone. Švęsti Lazdijų savivaldos dieną ir paskanauti  gardaus torto buvo kviečiami visi miesto gyventojai, o pirmąjį sveikinimo žodį tarė Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis.

 Rajono vadovas  kvietė didžiuotis, puošti ir garsinti Lazdijų vardą savo gražiais darbais, o šią garbingą gimtadienio dieną švęsti džiugiai, nes tai – mūsų visų šventė. Po sveikinimo žodžių rajono vadovui atiteko garbė padalinti gardų tortą visiems susirinkusiems.

Lazdijiečiai miestui linkėjo dar ne kartą rinktis Nepriklausomybės aikštėje švęsti gimtadienį, nuolat gražėti ir modernėti, o žmonėms  visada būtų jaunais, laisvais ir laimingais Lazdijuose, keliauti po pasaulį, tačiau sugrįžti į gimtąjį miestą ir savo miestą puošti gražiais darbais.

 

Lazdijų miesto vardas kildinamas nuo upės Lazdijos, ant kurios krantų jis kūrėsi. Manoma, jog prieš 4 - 6 tūkstančius metų šio krašto teritorijoje jau gyveno žmonės. Nuo neatmenamų laikų čia buvo įsikūrusi baltų gentis, gimininga lietuviams ir prūsams - jotvingiai. Jie vertėsi ariamąja žemdirbyste, žvejojo, medžiojo. Tai, kad šioje teritorijoje gyventa jotvingių, byloja jotvingiški vietovių, upių, ežerų pavadinimai. XII a. antrojoje pusėje juos nukariavo ir išnaikino kryžiuočiai. 1560 m., Lietuvą valdant didžiajam kunigaikščiui Žygimantui Augustui, buvo paskirtas žemės sklypas miestui prie Lazdijos kurtis. Lazdijai formavosi trijų kelių kryžkelėje, nuo kurios vėliau tolygiai plėtėsi į visas puses. Istoriniai šaltinai mini jau 1571 m. čia veikus pradinę mokyklą. Apie 1570m. mieste buvo pastatyta medinė bažnyčia. Lazdijų herbas  buvo atkurtas 1994 metais ir nuo to laiko vėl tapo ne tik miesto, bet ir visos rajono savivaldybės, kurios administracinis centras yra Lazdijai, simboliu.

Lazdijų miesto gimtadienio renginiai dar tik prasideda. Pasitikime vasarą  ir  švęskime gimtadienį šimtmečio „Pasienio fiestoje“, kuri šurmuliuos jau birželio 1-2 dienomis.  Jūsų lauks gausybė įvairių renginių! Išsami renginio programa: /lit/Simtmecio-pasienio-fiesta-lazdijuose/19927265

 

Lazdijų r. sav. inf.

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui Archyvas
Dalintis