Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English
Lazdijų rajone paruoštos 3 šeimos, kurios yra pasirengusios dovanoti meilę be tėvų globos likusiems vaikams
2017-11-27

2017 m. lapkričio 22 d. Lazdijų rajono savivaldybės Tarybos posėdžių salėje vyko iškilmingas globėjų (rūpintojų) ir įtėvių mokymo ir konsultavimo (toliau - GIMK) programos užsiėmimas. Pažymėjimus pageidaujantiems tapti globėjais ar įtėviais įteikė Lazdijų rajono savivaldybės direktoriaus pavaduotoja Justina Greblikaitė ir globėjų (rūpintojų) ir įtėvių mokymo ir konsultavimo specialistės. Taip pat renginyje dalyvius pasveikino Lazdijų rajono savivaldybės Socialinės parmos skyriaus vedėja Lina Margelienė, Vaiko teisių apsaugos skyriaus vyr. specialistė Ramunė Gurevičienė.

 

Priglausti be tėvų globos likusius vaikus pageidauja dvi šeimos ir vienas asmuo. Viena šeima nori tapti įtėviais, kita - laikinąja globėja, o trečioji šeima apsisprendusi turėti budinčiojo globėjo statusą. Tai labai aktyvios, kūrybingos ir atsakingos šeimos, norinčios pasidalinti savo namų šiluma ir meile.

Pasidalinti savo patirtimi auginant globoti paimtą vaiką pasidalijo ir į mokymų klausytojų klausimus atsakė globėja Rima Šmitienė. Ji yra išklausiusi GIMK mokymus Alytuje ir gavusi teigiamą išvadą dėl teisės globoti (rūpintis) vaiku. Moteris pasakojo, kuomet mergaitei buvo 5-eri ji pasiėmė globoti (rūpintis) ja iš vaikų globos namų. Mergaitė yra gera, paklusni, geri mokymosi rezultatai, kurie džiugina globėją. Šiandien tik su mažais sunkumais susiduria globėja, kuriuos išsisprendžia šeimos rate. Anot globėjos, pati pradžia, kaip ir kiekvienam, buvo sunki, tačiau laikui bėgant sutariame gerai, daug keliaujame. Moteris džiaugiasi globotine ir retkarčiais pagalvoja, kad gal reikia mergaitei sesutės. Tačiau tai ateities planuose.

Nors užsiėmimai baigėsi, GIMK specialistės kvietė palaikyti ryšius, konsultuotis, o prireikus, prašyti pagalbos. Taip pat GIMK specialistės ragina gyventojus nelikti abejingiems be tėvų globos likusiems vaikams ir kviečia dalyvauti GIMK mokymų programoje 2018-aisiais 

Lazdijų r. sav. Socialinės paramos skyriaus inf. 

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui Archyvas
Dalintis