Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English
Lazdijų rajone vyko Lietuvos nederlingų žemių naudotojų asociacijos valdybos posėdis
2018-02-07

Vasario 6 d. Seirijuose vyko Lietuvos nederlingų žemių naudotojų asociacijos valdybos posėdis, kuriame dalyvavo ir  Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis. Susitikime aptarta sausio 30 d. vykusios Nederlingų žemių naudotojų asociacijos konferencija, kurioje buvo sprendžiamas nederlingųjų žemių žemėlapio sudarymas ir galimos jo korekcijos. Diskutuota apie Lazdijų rajono ūkininkų situaciją ir lūkesčius planuojant ateities kaimo viziją nederlingose žemėse. Aptarti Nederlingų žemių naudotojų asociacijos tolimesni darbai ir planai.

 

Konferencijos metu buvo priimta rezoliuciją, kurią asociacija  ketina teikti ministrui pirmininkui ir Seimo Kaimo reikalų komitetui. Rezoliucijoje reikalaujama užtikrinti lėšas nederlingų žemių kompensacinėms išmokoms ir nemažinti jų iki 2020 m. Nederlingų žemių ūkininkams netaikyti išmokų diferencijavimo. Į žemėlapį įtraukti visas vietoves, kuriose  esama specifinių kliūčių ir tęsiamas ūkininkavimas.  Vietovėms, kurios nebuvo įtrauktos į žemėlapį, kompensuoti išmokas už šį laikotarpį Įvesti trijų nederlingų žemių kategorijas, nemokėti pereinamojo laikotarpio išmokų, kai žemės našumo balas viršija 90 proc. Lietuvos vidurkio. Sudaryti žemėlapį pagal seniūnijas ir pristatyti jį asociacijai. Pakeisti žemės mokesčio įstatymą ir nustatyti jį pagal žemės našumo balą, o ne pagal rinkos kainą. Apie svarstomus projektus raštu informuoti asociaciją bei nekurti melioracijos priežiūros ir remonto fondo.

Lietuvos nederlingų žemių žemėlapis jau yra išsiųstas į  Briuselį. Asociacijos valdyba mano, jog žemėlapyje pateikta informacija nėra tiksli, todėl dabar didžiausias dėmesys bus skiriamas pasiūlymų teikimui, kad žemėlapis būtų koreguojamas.  

 Baigiantis posėdžiui asociacijos pirmininkė Danutė Karalevičienė padėkojo Lazdijų rajono savivaldybės merui A. Margeliui už aktyvų dalyvavimą asociacijos veikloje ir  rajono ūkininkų sutelkimą prisijungimui prie asociacijos, kai ši kūrėsi.  

Lazdijų r. sav. inf.

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui Archyvas
Dalintis