Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English
Lazdijų rajono mokiniai šiuos mokslo metus mokyklose ir gimnazijose baigs mokydamiesi nuotoliniu būdu
2020-05-15

Šiandien vyko nuotolinis savivaldybės bei ugdymo įstaigų vadovų pasitarimas. Jo metu nuspręsta Lazdijų rajono mokyklose ir gimnazijose mokslo metus baigti ugdymo procesą vykdant nuotoliniu būdu. Į klases šiais mokslo metais nesugrįš nei pradinio ugdymo (1-4 klasių) mokiniai, nei pagal pagrindinio ir vidurinio ugdymo programas besimokantys mokiniai. Šis sprendimas buvo priimtas atsižvelgus į vaikų, tėvų bei mokyklų bendruomenių lūkesčius. Susirinkime dalyvavę mokyklų bei gimnazijų vadovai, išsakė ne savo asmenines, o mokyklų bendruomenių nuomones. Sprendimas nekviesti moksleivių sugrįžti į klases priimtas vienbalsiai.

 

„Visada atsižvelgiu į daugumos gyventojų lūkesčius. Šis sprendimas nebuvo išimtis, tad, nors mano manymu mokslo metus baigti nuotoliniu būdu yra geriausias variantas moksleiviams ir pedagogams, norėjau išgirsti mokyklų bendruomenių nuomonę, jų lūkesčius ir siūlymus. Jie geriausiai žino, kaip efektyviausia toliau organizuoti ugdymo procesą šiais mokslo metais. Esu dėkinga visiems mokyklų bei gimnazijų vadovams, kurie pasitarimo metu ne tik įvardijo savo lūkesčius, bei pageidavimus, bet jau buvo šį klausimą, pagal galimybes, aptarę su mokiniais bei jų tėvais ir pasitarimo metu galėjo kalbėti ne tik savo vardu, bet ir atstovauti visą mokyklos bendruomenę“, – kalbėjo pasitarime dalyvavusi merė Ausma Miškinienė.

Nuotolinio posėdžio metu didelis dėmesys buvo skirtas ir abiturientų pasiruošimo egzaminams organizavimo eigai. Savo nuomonėmis bei planais pasidalino ugdymo įstaigų vadovai, kurių vadovaujamose mokyklose mokosi dvyliktokai. Vadovų teigimu jau artimiausią savaitę bus sudėliota tvarka, informuoti abiturientai ir prasidės tiesioginės individualios arba grupinės konsultacijos.

Pasitarimo metu taip pat kalbėta apie moksleivių užimtumą vasaros metu, stovyklų organizavimą, bei ugdymo įstaigų darbuotojų tyrimus dėl COVID-19. Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Dalius Mockevičius pabrėžė, kad tyrimus dėl COVID-19 ugdymo įstaigų darbuotojams daryti rekomenduojama, bet tai nėra privaloma. Itin svarbu, kad darbuotojai, jaučiantys koronavirusinei infekcijai būdingus simptomus arba jei tokius simptomus jaučia jų artimieji – nevyktų į darbą ir nedelsiant kreiptųsi į savo šeimos gydytoją, kuris ir nuspręstų dėl jiems reikalingų tyrimų ir gydymo.

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui Archyvas
Dalintis