Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English
Lazdijuose lankėsi NATO pajėgų kariai
2018-01-15

Sausio 12 dieną Lazdijuose lankėsi NATO pajėgų integravimo vieneto Lietuvoje atstovai. Į susitikimą su savivaldybės meru Artūru Margeliu ir administracijos darbuotojais atvyko NATO pajėgų integravimo vieneto Lietuvoje vado pavaduotojas pulkininkas leitenantas Mindaugas Petkevičius, Vokietijos karininkas pulkininkas leitenantas Hans Leo Kraemer, krašto apsaugos savanorių pajėgų rinktinės vadas majoras Arnas Mikaila, Šaulių rinktinės vadas Skirmantas Valatkevičius, bei kariai iš 7 NATO priklausančių šalių, misiją atliekantys Lietuvoje.  

Mero kabinete aptarti aktualūs klausimai dėl šiais metais per Suvalkų  „koridorių“ parvykstančios technikos ir planuojamų intensyvių mokymų pasienyje. NATO pajėgų integravimo vieneto Lietuvoje vado pavaduotojas pulkininkas leitenantas Mindaugas Petkevičius  teigė, jog labai didelę reikšmę kariuomenės veiklai turi oro uostai, jūros ir sausumos keliai, o mūsų rajone  technikos gabenimui labai svarbūs Šeštokų ir Mockavos terminalai. Leitenantas M. Petkevičius prašo atsižvelgti  į būsimus įvykius, būti kantriems, tolerantiškiems ir supratingiems.

Meras A. Margelis svečiams pristatė Lazdijų kraštą. Kalbėjo apie nuveiktus darbus ir perspektyvas, pristatė Lazdijų krašte gausią jaunųjų šaulių organizaciją, pabrėžė NATO svarbą Lietuvai ir Lazdijų kraštui.  Jis džiaugėsi, kad kariai aplankė Lazdijų kraštą ir ateityje tikisi glaudžiai bendradarbiauti.  Meras A. Margelis NATO pajėgų integravimo vieneto Lietuvoje vado pavaduotojui pulkininkui leitenantui M. Petkevičiui įteikė rankų darbo, kalvio meninį darbą. M. Petkevičius merui padovanojo paveikslą.  

Posėdžių salėje  Vokietijos karininkas pulkininkas leitenantas Hans Leo Kraemer pasidžiaugė, kad atlikdamas misiją  Lietuvoje, turi galimybę bendrauti su visuomene ir pristatyti NATO veiklą. Jis padėkojo savivaldybės merui A. Margeliui už priėmimą ypatingą Lietuvai dieną – Laisvės gynėjų dienos išvakarėse ir perdavė žinutę, jog NATO yra kartu, dirba kartu ir jei reikės kartu kovos. Kaip teigė majoras  Marius Geležiūnas vienetas pradėjęs veikti Lietuvoje nuo 2015 metų, lanko savivaldybes. Pagrindinis pajėgų integravimo vieneto Lietuvoje tikslas supažindinti Lietuvos visuomenę su NATO indėliu į regioninį saugumą, savivaldybėse susitikti su valdžios atstovais, mokyklomis, pramonės verslo objektais, kariniais vienetais.   

Po susitikimo savivaldybėje rajono meras A. Margelis, administracijos direktoriaus pavaduotoja Justina Greblikaitė  ir Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Vytuolis Valūnas svečius palydėjo į Lazdijų ligoninę. Čia NATO kariai kalbėjo, kad užklupus negandoms Lazdijų ligoninė būtų ypatingai svarbus objektas. Karinio vieneto štabo gydytoja supažindino su karo medicinos struktūra, kalbėjo, kad šiuo metu inicijuojama Krašto apsaugos, Sveikatos apsaugos ministerijų ir kitų institucijų darbo grupė, kuri spręs klausimus dėl ligoninėse teikiamų chirurginių paslaugų.

Po pietų svečiai aplankė Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnaziją, kur anglų kalba diskutavo apie kariuomenę, krašto gynybą ir NATO.  Už puikius klausimus mokiniai buvo apdovanoti prizais.  Po susitikimo  pajėgų integravimo vieneto Lietuvoje kariai dalyvavo Laisvės gynėjų dienos minėjime Lazdijų Šv. Onos bažnyčioje. Lazdijų Nepriklausomybės aikštėje prie  Nepriklausomybės paminklo padėdami gėles ir  uždegdami atminimo žvakeles, pagerbė Lietuvos kovotojus už Laisvę.

Lazdijų r. sav. inf.

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui Archyvas
Dalintis