Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English
Meras susitiks su Popiežiumi Pranciškumi
2018-09-21

Šį savaitgalį į susitikimus su atvykstančiu  Šventuoju Tėvu vyks Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis. Planuojami du susitikimai: pirmasis šeštadienio vidurdienį Prezidentūros rūmuose, kur garbingas svečias susitiks su šalies vadove, po to  valdžios, visuomenės ir diplomatinio korpuso nariai kviečiami į Simono Daukanto aikštę kur numatyta Šventojo Tėvo kalba.  Sekmadienį Lazdijų rajono meras A. Margelis dalyvaus vizito kulminacijoje –  Šventosiose Mišiose, kurias aukos Popiežius Pranciškus. Po jų Šventasis Tėvas tradiciškai kalbės  „Viešpaties angelo“ maldą.

Keletas faktų apie Šventąjį Tėva: Tikrasis popiežiaus vardas – Jorge Mario Bergoglio. Tai pirmasis popiežius iš Lotynų Amerikos, Jėzaus draugijos (Jėzuitų) narys ir pirmasis pasirinkęs Pranciškaus vardą. Yra pagarsėjęs tuo, kad mėgo važinėti autobusu ir metro, pats gamintis maistą, brangina pamaldumo Švč. Mergelei Marijai, lanko vargstančius, skurstančius ir nuskriaustuosius, vertina paprastumą ir vengia prabangos, mėgsta futbolą ir tango.  2013 m. kovo 13 d. 115 kardinolų konklavos metu išrinktas popiežiumi.   

Lazdijų rajono meras Artūras Margelis kviečia visus Lazdijų rajono gyventojus prisidėti prie šio svarbaus įvykio ir jei yra galimybė susitikti su Šventuoju Tėvu Vilniuje ir Kaune. Šeštadienio popietę Vilniuje, Katedros aikštėje, popiežius kviečia susitikti jaunimą. Nuo 14 val. prasidedanti jaunimo programa bus tarsi „Pasaulio jaunimo dienų“ atspindys. Numatomi meniniai pasirodymai, giesmės, jaunų žmonių liudijimai, o kulminacija – paties popiežiaus Pranciškaus kalba jaunimui. Aikštės prieigose laukiami visi, nepaisant amžiaus.   Popiežius apsilankys Aušros Vartų Gailestingumo Motinos koplyčioje ir joje melsis Rožinio dalį. Visi tikintieji ir geros valios žmonės, norintys drauge melstis, kviečiami atvykti nuo Rotušės aikštės pusės. Šeštadienio pavakarę popiežių sveikinti bus galima kelyje nuo Aušros Vartų iki Katedros aikštės, o vakare nuo Katedros iki Apaštalinės nunciatūros, kur jis keliaus su papamobiliu.

Sekmadienį   Kaune, Santakos parke, jau nuo ankstaus ryto prasidės popiežiaus aukojamų Šv. Mišių laukimo programa. Visi laukiantieji Santakos parke galės drauge melstis, giedoti, klausyti liudijimų. Šv. Mišių dalyviai, įeidami į sektorius gaus Mišių knygeles. Šventųjų mišių pradžia – 10.00 val. Po Šv. Mišių,  su popiežiumi susitikti bus galima kelyje nuo Kauno arkivyskupijos kurijos iki Katedros. Sekmadienį 16.30 val. su Lukiškių aikštėje susirinkusiais žmonėmis Šventasis Tėvas melsis už visus kalėjusius ir žuvusius dėl Lietuvos laisvės.  Maršrutai ir detalesnė informacija, kur galima susitikti su popiežiumi Pranciškumi tinklapyje www.popieziausvizitas.lt.

 

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui Archyvas
Dalintis