Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English
Merė A. Miškinienė: gydytojai ir kiti sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojai dabar svarbiausi ir jiems savivaldybė padės, kuo tik galės
2020-03-23

Šiandien rajono vadovai į pasitarimą pakvietė visų rajone veiklą vykdančių gydymo įstaigų atstovus.

Pasitarimo tikslas – aptarti rajono, o ypač – medicinos įstaigų, dirbančių karantino dėl koronaviruso COVID-19 sąlygomis problemas ir esamą situaciją. Pradėdama pasitarimą, savivaldybės merė Ausma Miškinienė padėkojo už darbą ir pažymėjo, kad dabar svarbiausi gydytojai, kiti sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojai ir, be abejo, į gydymo įstaigas besikreipiantys gyventojai. Savivaldybė yra pasirengusi pagal poreikį ir galimybes padėti visoms gydymo įstaigoms - tiek savivaldybės, tiek privačioms. Jos teigimu, būtina, kad visos įstaigos būtų apsirūpinę būtinomis apsaugos priemonėmis ir gydytojai bei kiti darbuotojai jas dėvėtų priimdami pacientus.

Susitikimo metu paaiškėjo, kad kai kuriose sveikatos priežiūros įstaigose jau buvo naudojami paskutiniai apsaugos priemonių komplektai, kad papildymai užsakyti, tačiau vėluoja atvykti. Ši problema buvo išspręsta nedelsiant. Trūkstamos apsaugos priemonės - respiratorinės kaukės, pirštinės, kombinezonai, akiniai, antbačiai buvo išdalinti iš karto po pasitarimo. Šią savaitę gydytojai ir jų pagalbininkai tikrai galės dirbti saugiai. Kitą savaitę, jei gydymo įstaigų pateikti užsakymai jų dar nepasieks, savivaldybė bus pasirengusi ir vėl padėti.

„Savivaldybė greitai sureagavo į koronaviruso pandemijos paskelbimą, operatyviai užsisakėme visų reikalingų apsaugos priemonių. Jas gavome dar praeitos savaitės pradžioje, papildymai taip pat mus pasiekia laiku. Dėl to džiaugiuosi, kad šiandien galime jomis pasidalinti su rajono gydymo įstaigomis. Gydytojas mūsų bendruomenėje šiandien yra centrinė figūra, nuo kurios labai daug priklauso ir priklausys ateityje. Turime juos saugoti ir jais pagal išgales rūpintis. Šiandien man nesvarbus gydymo įstaigos pavaldumas – savivaldybės tai įstaiga ar privati. Visos jos rūpinasi rajono žmonėmis, visos yra susivienijusios į bendrą kovą su koronavirusu, todėl visoms turime padėti, rūpintis, su visomis bendradarbiauti“, - teigė savivaldybės merė A. Miškinienė.

Gydymo įstaigų vadovai taip pat pažymėjo, kad nors dirba nuotoliniu būdu ir pacientus apžiūrai priima tik esant būtinumui, darbo krūviai dideli, skambučių kiekis nesuskaičiuojamas, o sistemos dėl itin didelio apkrovimo veikia lėčiau nei visada. Dėl to labai svarbu, kad gyventojai nestokotų kantrybės ir būtų supratingi. Koranovirusas -  iššūkis visiems,  tik bendromis pastangomis jį įveiksime. Rūpinkimės vieni kitais. 

 

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui Archyvas
Dalintis