Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English
Merė Ausma Miškinienė: „Šiukšlių išvežimas ir šios paslaugos kaina yra viena dažniausiai gyventojų išsakomų problemų – turime atliepti į gyventojų ir verslo lūkesčius”
2020-05-06

Savivaldybės vadovės ir vietinio ūkio skyriaus vedėja susitikę su šiuo metu šiukšlių išvežimo paslaugą Lazdijų rajone teikiančios įmonės UAB „Ecoservice projektai“ atstovėmis aptarė aktualius klausimus šiukšlių išvežimo, apmokėjimo ir paslaugos kokybės gerinimo bei plėtros kontekste. Šiais metais rugpjūčio mėnesį baigiasi sutartis su atliekų vežėju UAB „Ecoservice projektai“ todėl bus skelbiamas naujas viešas konkursas komunalinių ir maisto atliekų vežėjo parinkimui.

 

Nors lazdijiečiai keičia savo įpročius ir stengiasi atsakingai rūšiuoti susidarančias atliekas, tačiau problemų būna. Dažniausiai gyventojų įvardijamos problemos per retai išvežami gyventojų atliekų konteineriai, perpildyti atliekų konteineriai viešose erdvėse bei mokestis už atliekas.

„Pastebiu, kad mūsų karšto gyventojai žymiai atsakingiau rūšiuoja atliekas ir tuo labai džiaugiuosi, tačiau problemų šioje srityje taip pat netrūksta – vieniems gyventojams mokestis už šiukšles per didelis, kiti, priešingai, pasiruošę mokėti daugiau, kad susidariusios atliekos būtų išvežamos dažniau. Man, kaip savivaldybės vadovei, labai svarbus kiekvienas gyventojas ir noriu, kad daugelio gyventojų ir verslininkų lūkesčiai būtų pateisinti. Esu pasirengusi inicijuoti diskusijas bei palaikyti konkrečius pokyčius, jei jų reikės ir jie bus naudingi rajono gyventojams“, – teigė savivaldybės merė Ausma Miškinienė.

Svarbu tai, kad karantino metu buvo sustabdytas stambiagabaričių atliekų išvežimas, tačiau jis netrukus bus atnaujintas. UAB „Ecoservice projektai“ pagal sudarytą grafiką stambiagabarites atliekas surinks apvažiavimo būdu iš rajono gyventojų. Pasak UAB „Ecoservice projektai“ atstovės, nemažai rūpesčių kelia savavališkai prie konteinerių paliekami baldai, padangos, statybinės ir kitos atliekos, tad atnaujinus stambiagabaričių atliekų išvežimą ši problema turėtų išsispręsti. Kada tiksliai, kurioje seniūnijoje bus renkamos ir išvežamos stambiagabaritės atliekos informacija bus pateikta artimiausiu metu. Šiuo metu sudaromi grafikai.

Susitikimo metu taip pat kalbėta apie galimą platesnį UAB „Ecoservice projektai“ teikiamų paslaugų spektrą Lazdijų rajone. Šiame krašte gausu turizmo sodybų bei apgyvendinimo paslaugas siūlančių verslininkų, kurie pasirengę mokėti papildomai, tačiau pageidauja, kad šiukšlės būtų išvežamos dažniau. Merės teigimu, šiltuoju metų laiku turi būti dažniau išvežamos šiukšlės ir iš gyventojų bei svečių gausiai lankomų vietų, paplūdimių ir t.t. Tokių galimybių yra, jomis ketinama pasinaudoti jau šią vasarą.

Jei turite pasiūlymų, pastabų ar klausimų dėl šiukšlių išvežimo, maloniai prašome rašyti el. paštu info@lazdijai.lt .

 

 

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui Archyvas
Dalintis