Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English
Merui įteikta knyga apie Lazdijų krašto mediciną
2019-02-04

Praėjusią savaitę su Lazdijų rajono savivaldybės meru susitiko rašytoja  Irena Monika Poviliūnienė neseniai išleidusi svarią knygą Lazdijų kraštui – „Kaimo medicinos istorijos taku“ Seinų (Lazdijų) apskritis, Lazdijų ir Veisiejų rajonai.  Ji šią knygą įteikė merui A. Margeliui ir padėkojo už skirtą paramą, kuri buvo reikalinga knygos leidimui.

 

Susitikimo metu autorė pasidalino knygos kūrimo istorija, buvo pristatyti knygoje aprašyti veikėjai, prisidėję prie krašto medicinos istorijos.

Sausio 22 dieną knyga buvo pristatyta Lazdijų rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje. Ši knyga  – jau antroji Irenos Monikos Poviliūnienės knyga. Pirmoji – Lazdijų  krašto medicina ir farmacija išleista 2013 m.

Knyga storais viršeliais 562 psl. Išleido, maketavo ir spausdino Punsko „Aušros“ leidykla. Knygoje greta originalių pasakojimų pateikta surinkta medžiaga ne tik apie sveikatos apsaugos sistemą, bet ir apie konkrečios vietovės istoriją. Joje galima rasti daug nuotraukų dokumentų, laikraščių iškarpų, kaip iš oficialių šaltinių taip ir asmeninių archyvų. Du „sluoksniai“ knygoje: vietovės istorija ir medžiaga apie medicinos punktus ir juose dirbusius žmones. Anot autorės, knyga skirta Lietuvos valstybingumo atkūrimo šimtmečiui.

Lazdijų r. sav. inf. 

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui Archyvas
Dalintis