Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English
Mokinių viktorina „Teisė ir pareiga: Lietuvos Respublikos Seimo rinkimai 1920–1940 m.“
2019-12-27

2019 m. gruodžio pradžioje Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos komanda ,,GAJA“ dalyvavo respublikinėje viktorinoje ,,Teisė ir pareiga: Lietuvos Respublikos Seimo rinkimai 1920-1940 m.“, kuri buvo skirta Steigiamojo Seimo, Lietuvos Respublikos 100-mečiui, Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30-mečiui.

Į viktoriną atvyko virš 100 dalyvių iš visos Lietuvos: Lazdijų, Kauno, Vilniaus, Ukmergės, Prienų, Klaipėdos, Marijampolės ir kt. Mūsų gimnazijai atstovavo Gabrielė Pilkionytė (IV gb kl.), Aušra Valutkevičiūtė (IVgb kl.), Karolina Stankevičiūtė (IVc kl.), Agnė Židžiūnaitė (IVgb kl.) ir komandos palaikymo narė Gabija Subačiūtė (3gc kl.). Renginys vyko LR Seimo Kovo 11-osios Akto salėje. Ją organizavo Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija ir Lietuvos istorijos mokytojų asociacija. Viktorinos tikslas – atskleisti 1920–1940 metų Lietuvos Respublikos Seimo rinkimų reikšmę, rinkimų organizavimo ir piliečių atstovavimo teisinius ypatumus ir palyginti juos su 1990 m. vasario–balandžio mėn. vykusiais demokratiniais rinkimais į Lietuvos Parlamentą, taip pat sustiprinti žinias apie tuometę Lietuvos vidaus ir užsienio padėtį, paaiškinti rinkimuose dalyvavusių politinių partijų, visuomeninių organizacijų siekius ir jų politinį įgyvendinimą.

Viktorinos metu mokiniai, sprendė testines užduotis, atpažino vaizdo ir garso medžiagą, atliko logines užduotis ir dirbo su istorijos šaltiniais, pristatė kūrybinę užduotį. Lazdijiečiai liko patenkinti viktorinos organizavimu ir sugrįžo apdovanoti padėkos raštais ir prizais. Komandos kapitonė Agnė Židžiūnaitė (IVgb) už papildomai atsakytus klausimus buvo apdovanota prizais.

O kaipgi Jubiliejai be torto! Po viktorinos visi dalyviai buvo vaišinami tortu, skirtu Steigiamojo Seimo, Lietuvos Respublikos 100-mečiui, Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30-mečiui.

Nuoširdžiai dėkojame Seimo kanceliarijos Parlamentarizmo istorinės atminties skyriaus vedėjai ir viktorinos iniciatorei Angonitai Rupšytei. Viktorinas Seimo kanceliarija organizuoja jau nebe pirmi metai ir Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos gimnazistai visada maloniai sutinkami. Už sudarytas sąlygas dalyvauti šioje viktorinoje dėkojame Lazdijų Motiejaus Gustaičio administracijai, už galimybę nuvykti į ją Lazdijų rajono savivaldybei ir merei Ausmai Miškinienei.

Istorijos mokytoja Audronė Pileckienė
Nuotraukos LR. Seimo, A. Pileckienės

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui Archyvas
Dalintis