Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English
Namas ant ratų mokė tausoti aplinką
2018-07-11

Lazdijuose ir Veisėjuose apsilankęs unikalus namas ant ratų sulaukė gyventojų dėmesio ir susidomėjimo. Renginio dalyviai apžiūrėjo nematytą namo interjerą, kuris sukurtas iš įvairių nebenaudojamų, bet perdarytų ir atnaujintų daiktų. Lankytojai galėjo pasisemti naujų idėjų, kaip kūrybingai iš turimų rakandų susikurti naują, įdomų namų interjerą.

Projekto „Darnūs namai“ namo ant ratų apžiūrėti užsukę gyventojai taip pat dalyvavo ir kūrybinėse dirbtuvėse. Savo žinias aplinkosaugos srityje jie galėjo pasitikrinti viktorinoje, diskutavo apie atsakingą vartojimą, atliekų prevenciją ir tvarkymą. Taip pat lankytojai aktyviai įsitraukė į interaktyvias veiklas – varžėsi, kas greičiau ir teisingai išrūšiuos atliekas į atitinkamus konteinerius, taip pat domėjosi, ką skanaus galima pasigaminti iš maisto likučių.

Lazdijuose sutiktos moterys Jolita ir Fedosėja išbandė visas namo ant ratų siūlomas veiklas ir džiaugėsi, kad projektas aplankė ir jų miestą. „Abi atsakingai rūšiuojame atliekas. Nors kol kas nebandėme perdirbti ir atnaujinti daiktų, tačiau pamačiusios šią ekspoziciją tikrai pabandysime!“– teigia pašnekovės.

Unikalios namo ant ratų ekspozicijos kelionės po 60 Lietuvos savivaldybių ir 120 vietovių organizuojamos Aplinkos ministerijos iniciatyva. Ministerija siekia skleisti atsakingo vartojimo idėjas, paprastais gyvenimiškais pavyzdžiais parodydama, kaip kiekvienas galime prisidėti prie aplinkos išsaugojimo ir sukauptas senienas paversti naujais, vertingais daiktais.

Darnus namas ant ratų liepos 3 d. dar aplankys Druskininkus ir Viečiūnus, o liepos 4 d. Varėną ir Merkinę.

Lietuvos gyventojams aktuali informacija apie aplinkosauginį projektą „Darnūs namai“ ir namo ant ratų kelionių po Lietuvą tvarkaraštis yra socialiniame tinkle https://www.facebook.com/projektas.darnus.namai/.

Projektas vykdomas Aplinkos ministerijos iniciatyva ir finansuojamas ES paramos lėšomis.

Daugiau informacijos:

Projekto „Darnūs namai“ organizatoriai

Rūta Undro

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui Archyvas
Dalintis