Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English
Neįtikėtini rezultatai – pritarta 5 investicinių projektų Lazdijų rajono savivaldybėje įgyvendinimui
2020-03-06

Vos pradėjusi dirbti Lazdijų rajono mere, Ausma Miškinienė oficialiai pažadėjo dėti maksimalias pastangas, kad rajonas taptų lyderiaujantis. Ypač didelis dėmesys savivaldybės darbe yra skiriamas investicijoms pritraukti, vystyti tarptautinį bendradarbiavimą, pateisinti gyventojų lūkesčius. Akivaizdu, merė tęsi duotus pažadus.

 

Naujausios gerosios žinios savivaldybės merę pasiekė šią savaitę: pritarta net 5 iš 6 Interreg V-A Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimo programos finansavimo siekusiems Lazdijų projektams. Žinant, jog iš viso Lietuvoje buvo laimėti tik 25 šios programos projektai, tai – labai didelis pasiekimas. Parengti projektai bus įgyvendinti ir su naujausiais mūsų savivaldybės partneriais Lenkijoje - Oržyšo, Tykocin savivaldybėmis.

Pirmą kartą Lazdijų rajonas lygiuojasi su regiono lyderiais – Alytaus miestu, o laimėtų projektų skaičiumi nugalėjo visas vadinamoje periferinėje pasienio zonoje esančias savivaldybes – Kalvarijos, Vilkaviškio, Alytaus rajono, Varėnos rajono bei Druskininkų.

Nauji projektai - išskirtinė sėkmė Veisiejų kraštui, jaunimui, ligoninei ir Lazdijų krašto muziejui. Projektams kartu su partneriais skirta suma sudaro 2 mln. 873 tūkst. Lazdijų krašte bus įgyvendinti šie projektai:

„Antis, keliaujanti pasienio keliais“. Projektas bus įgyvendinamas su Oržyšo savivaldybe. Projekto įgyvendinimo metu planuojama pakeisti susidėvėjusią Veisiejų pėsčiųjų ir dviračių takų dangą, organizuoti edukacines dirbtuves, dalyvauti pasienio festivalyje Oržyše, sukurti ir išleisti bendrą su Oržyšo savivaldybe pasienio turizmo maršrutą.

„Pasienio poezija – kalbantis paveikslas“. Lazdijų krašto muziejus šį projektą įgyvendins su Suvalkų regioniniu muziejumi. Projektui skirtomis lėšomis Lazdijų krašto muziejus yra numatęs įveiklinti lauko erdves, organizuoti edukacines dirbtuves, dalyvauti studijų vizituose, bendrą pasienio turizmo maršrutą papildys naujomis lankytinomis vietomis.

„Partnerystė. Verslumas. Veiksmas“ - bendras Lazdijų ir Oržyšo savivaldybių projektas, skirtas jaunimui. Jo veiklose numatytas jaunimo verslumo stovyklų organizavimas, dalyvavimas studijų vizituose, įmonėse, verslumo dirbtuvės – praktinių įgūdžių ugdymas, įrangos įsigijimas.

„Ieškomi pasienio paveldo maršrutai“. Projektą įgyvendins Tykocin ir mūsų rajono savivaldybė. Mūsų savivaldybė projekto lėšas skirs Veisiejų fontanui suremontuoti bei atnaujinti, pantoninei prieplaukai, skirtai negalią turintiems asmenims įrengti Dusios ežere, prie Metelių regioninio parko direkcijos, esamų pantoninių prieplaukų remontui Ančios ežere, partnerių susitikimams.

„Bendradarbiavimas užtikrinant tarpvalstybinę aukštos kokybės sveikatos priežiūrą ir pacientų mobilumą pasienio regionuose“ . Projekto partneriai – Seinų ir Lazdijų ligoninės. Mūsų rajono ligoninė projekto lėšomis pirks medicininės įrangos, organizuos darbo praktikos vizitus į Seinus, kurs darbo vietas ligoninėje.

Lazdijų rajono merė, komentuodama šiuos tikrai džiuginančius laimėjimus, teigė: „Visi šie projektai skirti Lazdijų krašto žmonėms bei svečiams. Finansine reikšme gautos lėšos nėra didžiausios kada nors Lazdijų kraštui gautos investicijos, tačiau tai gera pradžia atvertus švarų mūsų krašto istorijos puslapį. Neabejoju, kad į jį rašysime visus džiuginančius mūsų krašto pasiekimus.

Sveikindama mūsų rajono gyventojus Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30-mečio proga, noriu išskirtinai padėkoti savo patarėjai Sonatai Dumbliauskienei. Būtent ji atliko patį didžiausią darbą - net 4 iš 5 laimėtų projektų buvo parengti jos dėka, nesinaudojant jokių konsultantų paslaugomis. Įrodėme, kad kompetencijos yra pačios svarbiausios, kad savivaldybėje dirbantys jų nestokoja, kad galime ne tik sėkmingai dirbti, bet ir taupyti biudžeto lėšas. Ačiū dar kartą Jums, kad pasitikėjote manimi ir suteikėte teisę dirbti Lazdijų kraštui“.

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui Archyvas
Dalintis