Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English
Nepalanki žiema diktuoja privalomus darbus privačių miškų savininkams
2020-03-06

Saugokime miško dirvožemį ir kelius. Žiemos įšalo šiemet nebuvo, todėl šiuo metu itin sudėtingos sąlygos miškuose atliekant bent kokius kirtimus. Technikos naudojimas, net ir sausuose pušynuose, turi akivaizdžiai neigiamas pasekmes. Išvežant medieną iš kirtavietės, jei šakomis rūpestingai neišklojami medienos išvežimo valksmai, žalojamas dirvožemis ne tik miške, bet ir medienos sandėliavimo aikštelėse. Medienos išgabenimas miškovežiais taip pat kelia didesnę grėsmę miško kelių, pamiškėmis pro sodybas vedančių lauko keliukų ir vietinės reikšmės kelių būklei. Dėl to kiekvieno rajono savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu nustatomi medienos gabenimo ribojimai tam tikru metų laiku. Lazdijų rajone nustatytas pastovus apvalios medienos gabenimo ribojimas kasmet nuo spalio 1 d. iki gegužės 1 d. Miškų savininkams, organizuojantiems medienos išvežimą, primename, kad ribojamu laikotarpiu privalote iš anksto kiekvieną medienos gabenimo atvejį suderinti su vietiniu seniūnu, pateikdami jam iš anksto raštu arba elektroniniu paštu nustatytos formos informacinį pranešimą.

Šlapios ir šiltos žiemos sąlygomis agituojame miško savininkus atidėti miško kirtimo darbus antram pusmečiui, tikintis sausesnių orų. Tuo metu baigiasi įvairūs miško kirtimo laiko apribojimai ir ūkiniuose miškuose. Miškų savininkams primename, kad artėja laikas ruoštis pavasariniam darbymečiui - miško atkūrimui plynose kirtavietėse ar naujų miškų įveisimui žemės ūkiui nenaudojamuose plotuose.

Sutvarkykime žalias vėjovartas ir vėjolaužas.Tokiomis sudėtingomis orų sąlygomis miško savininkus iki balandžio pabaigos primygtinai raginame atlikti tik vienos rūšies kirtimus savo miškeliuose: sutvarkyti ir ne mažiau 3 km. nuo miško ribos išgabenti praėjusį rudenį vėjo išverstas arba nulaužtas žalias egles ir pušis. Tai atlikti privalote vadovaujantis miško sanitarinės apsaugos taisyklėmis, siekiant išvengti spygliuočių liemenų kenkėjų - kinivarpų plitimo jūsų miškuose ir besiribojančiuose kaimynų medynuose. Kinivarpos pavasarį, bent keletui dienų nusistovėjus 15 - 20 laipsnių šilumai, pirmiausiai puola sužalotus ir apsilpusius medžius, per keletą savaičių išaugina naują gausią palikuonių generaciją, kuri puola naujus sveikus medžius. Šiais metais kinivarpų žiemojimui sąlygos labai palankios, todėl neleiskite šitiems kenkėjams lengvai naikinti jūsų ir kaimynų turtą. Primename, kad kertant sausuolius ir išvirtusius medžius leidimai kirtimui nereikalingi, o dėl nulaužtų žalių medžių sutvarkymo būtina kreiptis į jūsų rajone dirbančius Valstybinės miškų tarnybos Miškų ūkio priežiūros skyriaus pareigūnus, pateikiant nustatytos formos pranešimą apie ketinimus atlikti atrankinį sanitarinį miško kirtimą.

Gintautas Sventickas, Valstybinės miškų tarnybos Miškų ūkio priežiūros skyriaus patarėjas

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui Archyvas
Dalintis