Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English
Nutrauk PVM sukčiavimo „grandines“ – įsitikink savo verslo partnerių sąžiningumu
2017-07-14

2017 m. liepos 13 d., Kaunas. Kauno apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau — Kauno AVMI) informuoja apie naują iniciatyvą, kuria siekiama suteikti pagalbą sąžiningiems mokesčių mokėtojams, apsisaugant nuo netyčinio įsitraukimo į sukčiavimo PVM srityje tikslais vykdomus sandorius ir paskatinti verslo visuomenę bendradarbiauti su mokesčių administratoriumi, atskleidžiant minėtus piktnaudžiavimus. Nuo šiol Valstybinės mokesčių inspekcijos (toliau – VMI) interneto svetainėje, adresu http://www.vmi.lt/cms/pvm-sukciavimas galima rasti naudingą informaciją, kuri padės atpažinti daugiausiai išplitusius sukčiavimo PVM srityje būdus, suteiks žinių, kaip ir kokiomis priemonėmis galima bandyti įsivertinti savo esamus ar būsimus verslo partnerius.

„Sąžiningiems verslininkams tokia informacija apie galimus PVM sukčiavimo atvejus turėtų būti išties aktuali, nes dėl nepakankamo rūpestingumo tapus „grandinės“ dalimi galima patirti ne tik moralinių, bet ir finansinių nuostolių: gali būti apskaičiuotos papildomai į biudžetą mokėtinos mokesčių sumos, skirtos baudos“, - sako Kauno AVMI viršininkė Judita Stankienė, pažymėdama, jog VMI skatina įmones įsidiegti būtinas atsargumo priemones, dar vadinamas „Pažink savo klientą“ ir aktyviai bendradarbiauti su mokesčių administratoriumi, pranešant apie pastebėtus piktnaudžiavimus

Vykdant iniciatyvą VMI neapsiribos vien tik informacijos apie dažniausiai pasitaikančius PVM sukčiavimo būdus sklaida, tačiau naudos ir kitas aktyvaus bendravimo su mokesčių mokėtojais priemones. Viena iš jų — individualūs laiškai mokesčių mokėtojams, perspėjantys, kad jų įsigytų ar tiekiamų prekių perpardavimo sandoriuose taip pat dalyvauja mokestinių prievolių neįvykdę mokesčių mokėtojai. Pažymėtina, kad tokio pranešimo įvertinimas ir atitinkamo sprendimo – ar vykdyti/tęsti atitinkamus sandorius – priėmimas yra išimtinė paties mokesčių mokėtojo teisė.

Kauno AVMI primena, jog iki šiol VMI kvietė gyventojus ir verslo subjektus pranešti pasitikėjimo telefonu apie „vokeliuose“ mokamus atlyginimus, nelegalų darbą, neapskaitomas lėšas. Nuo 2006 m. birželio, kai buvo įsteigtas vieningas VMI pasitikėjimo telefonas 1882, pagal gautą informaciją iš sąmoningų mokesčių mokėtojų, VMI nustatė per 37 mln. € nuslėptų mokesčių. Nuo šiol VMI visus kviečia neužsimerkti bei pranešti ir apie pastebėtus galimo sukčiavimo PVM srityje atvejus.

Kauno regione gyventojų pranešimų skaičius padidėjo apie 40 proc. Per šių metų I pusmetį gyventojai apie galimus mokestinius pažeidimus pasitikėjimo telefonu 1882, internetine anketa ar per programėlę „Pranešk“ jau pranešė 822 kartus, tuo pačiu laikotarpiu praėjusiais metais – 580 kartų. Alytaus apskrityje šiais metais Kauno AVMI jau sulaukė 87 pranešimų.

Kauno AVMI primena, kad apie įvairius pastebėtus mokestinius pažeidimus gyventojai taip pat gali pranešti užpildę elektroninę anketą VMI svetainėjewww.vmi.lt/cms/stop-seseliui arba pasinaudoję programėle išmaniesiems telefonams „Pranešk“, kuria naudojantis apiepažeidimus pranešti tapo dar paprasčiau: mokesčių mokėtojas gali pažeidimo vietoje nufotografuoti, padaryti garso ar vaizdo įrašą, pažymėti pastebėto pažeidimo vietą žemėlapyje ir šią informaciją perduoti tiesiai VMI.

Valstybinės mokesčių inspekcijos informacija

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui Archyvas
Dalintis