Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English
Paminėtas Kučiūnų parapijos 110-ties ir bendruomenės 10-ties metų jubiliejus
2017-08-21

Praėjusį savaitgalį, rugpjūčio 19-20 dienomis, buvo švenčiamas Kučiūnų  Šv. Kazimiero parapijos 110-ties ir bendruomenės 10-ties metų jubiliejus. Šeštadienį kūčiūniškiai ir aplinkinių kaimų gyventojai leidosi į piligriminį žygį iš Kučiūnų į Berznyko bažnyčią (Lenkija), o sekmadienį dalyvavo Šv. Mišiose Kučiūnų Šv. Kazimiero bažnyčioje, vėliau šventės rinkosi Kučiūnų laisvalaikio salę, kur vyko konferencija „Pasklaidykime Kučiūnų istorijos puslapius“ bei vietos saviveiklininkų ir svečių koncertas.

 

Pasveikinti Kučiūnų Šv. Kazimiero parapijos tikinčiųjų ir bendruomenės atvyko Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis. Jis sveikino visus susirinkusius dvigubo gražaus ir prasmingo jubiliejaus proga, linkėdamas stiprybės, tikėjimo ir visokeriopos gerovės. „Kučiūnų kraštas nuo seno garsėja drąsiais ir dvasingais žmonėmis, kurių dėka daugiau kaip šimtmetį gyvuoja Šv. Kazimiero parapija, o jos gyventojai yra bendruomeniški ir uolūs tikintieji. Džiugu, jog šioje parapijoje ir bendruomenėje yra veiklūs ir visuomeniški ne tik vyresnieji, bet ir jaunimas, kuris perima senelių ir tėvų tradicijas. Tai nuteikia viltingai, kad kraštas gyvuos ir klestės. Linkiu visiems kartu drąsiai kurti savo krašto bei visos Lietuvos ateitį“, - sakė meras A. Margelis.

Jubiliejaus proga meras įteikė Kučiūnų  Šv. Kazimiero parapijos naujajam klebonui Vytautui Sakavičiui bei Kučiūnų bendruomenės pirmininkei Jolitai Karaliūnienei praktiškas atminimo dovanas, kurios papuoš parapijiečių bei bendruomenės narių kasdienybę ir šventes.

Šv. Mišias už esamus ir buvusius kučiūniškius, šios parapijos tikinčiuosius bei dvasininkus, savo prasmingais darbais prisidėjusius prie krašto gerovės, aukojo dabartinis Šv. Kazimiero parapijos klebonas Vytautas Sakavičius bei buvęs šios parapijos dvasininkas kun. Rimantas Venclova.

Po mišių šventės dalyviai rinkosi į Kučiūnų laisvalaikio salę, kur visi klausėsi  Lie­tu­vos ka­riuo­me­nės Sau­su­mos pa­jė­gų Di­džio­sios ku­ni­gaikš­tie­nės Bi­ru­tės ulo­nų ba­ta­lio­no or­kest­ro „Ge­le­ži­nis vil­kas“ (vadovas kpt. Vik­to­ras Šče­til­ni­ko­vas ) ir vietos saviveiklininkų muzikinės programos, konferencijos „Pasklaidykime Kučiūnų istorijos puslapius“ pranešimų bei parapijiečių ir bendruomenės narių pasveikinti atvykusių svečių kalbų.

Lazdijų r. sav. inf.

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui Archyvas
Dalintis