Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English
Paminėtos Kalniškės mūšio 73-osios metinės
2018-05-14

Gegužės 12 d. paminėtos vieno didžiausių Lietuvoje  Kalniškės mūšio 73-osios metinės. Šių istoriškai svarbių įvykių minėjimo renginiai prasidėjo Lazdijų Nepriklausomybės aikštėje. Čia  iškilmingai pakeltos vėliavos, kurios buvo palydėtos salvėmis už Lietuvą,  laisvę ir  už žuvusius už Lietuvos laisvę. Lazdijų rajono meras kartu su Adolfo Ramanausko-Vanago dukra Auksute Ramanauskaite-Skokauskiene prie Nepriklausomybei  ir Adolfui Ramanauskui-Vanagui skirtų paminklų padėjo gėlių. Iš Nepriklausomybės aikštės į Kalniškės mūšio vietą išlydėti dviratininkai ir bėgikai.  

 

Kalniškės mūšio 73-ių metinių minėjimo renginyje dalyvavo Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis, Adolfo Ramanausko-Vanago dukra Auksutė Ramanauskaitė-Skokauskienė, Punsko valsčiaus sekretorius Jonas Vaičiulis,  Seimo narys Laurynas Kasčiūnas.

Lazdijų rajono savivaldybės meras A. Margelis teigė, kad ilgai trukusi pasipriešinimo kova nebuvo bevertė. Nors buvo laikai, kuomet ši istorija buvo slepiama. Rajono vadovas kvietė didžiuotis, kad šiandien gyvename laisvoje šalyje ir turime puoselėti  Kalniškės mūšio istorinį atminimą. Visiems susirinkusiems palinkėjo skleisti šią žinią, kuri įkvepia mylėti savo šalį.

Adolfo Ramanausko-Vanago dukra Auksutė Ramanauskaite-Skokauskienė teigė, kad gyvai atminčiai išlaikyti labai svarbu žmonių pastangos ir nuoširdaus tikėjimas savo darbais.    Ji padėkojo Lazdijų rajono merui A. Margeliui už istorinės atminties puoselėjimą ugdant jauną atsakingą kartą ir džiaugėsi, kad Lazdijų rajono jaunimas suvokia istorijos prasmę ir myli savo tėvynę Lietuvą.

Kalniškės miške šventąsias Mišias aukojo Krosnos Šv. apaštalo evangelisto Mato parapijos klebonas Juozas Klimavičius.  Po šventųjų Mišių Rajono vadovas kartu su svečiais pagerbė žuvusiuosius padėdami gėles ir uždegdami žvakes.  Renginyje buvo apdovanoti geriausi bėgimo  ir  dviračių varžybų dalyviai bei pasitikti edukacinio partizaninio žygio Kalniškės kovotojų takais dalyviai ir iniciatorius plk. ltn. Rimantas Jarmalavičius.  

Partizanines dainas atliko politinių kalinių ir tremtinių laisvės kovų  dainų ansamblis „Žilvitis (vad. A. Kupčinskienė), dzūkų „Pulkucis“ iš Alytaus (vad. A. Urmanavičienė“),  Rolių bendruomenės etnografinis ansamblis,  Kapčiamiesčio Emilijos Pliaterytės mokyklos mokinė Greta Valentaitė (mok. K. Pileckas). Džiugu, kad šio svarbaus įvykio minėjimas nesibaigė renginiu. Kalniškės miške liko per 100 jaunimo, kurie dalyvavo stovykloje kartu su Lietuvos kariuomenės savanorių pajėgų Dainavos apygardos 1-ąją rinktine.

Lazdijų r. sav. inf.

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui Archyvas
Dalintis