Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English
PASIENIO FIESTOJE varžėsi smuikininkai iš visos Lietuvos
2018-06-01

Šiandien nuo ankstyvo ryto Lazdijų miestas dūzgia lyg bičių avilys, mat prasidėjo tradicinės šventės PASIENIO FIESTA 2018 įvairūs renginiai. Vienas iš jų - Lazdijų kultūros centre vykęs respublikinis liaudiško smuikavimo konkursas „Griežkit, skripkos“. Šis konkursas organizuojamas jau šeštą kartą ir sukviečia smuikininkus bei jiems talkinančius tradicinės muzikos atlikėjus iš visos Lietuvos. Tai vienintelis tokio pobūdžio smuikininkų konkursas mūsų šalyje. Simboliška, kad būtent Dzūkijoje labiausiai paplitęs liaudiškas „skripkavimas“ šiame regione tęsia savo tradicijas, o Lazdijų rajonas, nuo senų laikų garsėjęs šauniais smuikininkais, tapo šio konkurso sumanytoju ir organizatoriumi.

 

Šiemet konkurse varžėsi 7 solistai ir 7 ansambliai. Atlikėjus vertino kompetentinga komisija – Lietuvos muzikos ir teatro akademijos dėstytoja dr.doc. Gaila Kirdienė, LNKC Etninės kultūros skyriaus Folkloro poskyrio vyr. specialistas Arūnas Lunys bei Lazdijų kultūros centro direktoriaus pavaduotoja kultūrinei veiklai Ingrida Malinauskienė.

Šis liaudiško smuikavimo konkursas, pradėtas rengti Dzūkijos krašto smuikininkams, vėliau tapo respublikiniu, o pasak komisijos, nuo šiemet ir tarptautiniu. Mat specialųjį šių metų varžytuvių prizą, kurį įsteigė Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis, laimėjo Valentas Uzdila iš Punskas (Lenkija). Pirmų vietų skirtingose kategorijose vienu iš nugalėtojais tapo ir 150 eurų laimėjo garsus ne tik Lazdijų krašto bei Dzūkijos, bet ir visos Lietuvos muzikantas Romas Mazėtis iš Lazdijų.

Taip pat geriausiais skripkoriais pripažinti Violeta Naruševičiūtė iš Varėnos, Kauno tautinės kultūros centro folkloro ansamblio „Dailingė“ smuikininkų duetas (vad. Birutė Nemčinskienė) ir Kalvarijos savivaldybė Kultūros centro „Diemedžio“ kapelija.

Kitų prizinių vietų laimėtojai taip pat neliko nuskriausti. Antrosios vietos nugalėtojams įteikta 100 eurų, o trečiosios vietos – po 50 eurų piniginiai prizai. Visiems dalyviams įteiktos Lazdijų kultūros centro direktoriaus padėkos bei saldžios dovanos - grikinės bapkos.

Po varžytuvių visi dalyviai keliavo į Lazdijų miesto parką, kur didžiojoje scenoje kaip jungtinis kolektyvas drauge atliko smagius tradicinius kūrinius.

Lazdijų r. sav. inf.

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui Archyvas
Dalintis