Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English
Penkiasdešimt devintoji karantino diena: iš Vyriausybės – džiugios karantino atlaisvinimo naujienos: ugdymo procesas grąžinamas į mokyklas, ypatingas dėmesys ir lėšos numatomos vaikų vasaros poilsiui, rajone susirgimų dėl COVID-19 nėra
2020-05-13

Šiandien tradicinėje trečiadieninėje  Ministro Pirmininko Sauliaus Skvernelio spaudos konferencijoje – kaip niekada daug gerų karantino atlaisvinimo naujienų. Reikalavimas dėvėti kaukes visose viešose vietose jau lieka tik rekomendacinio pobūdžio. Tiesa, apsaugines kaukes vis dar privaloma dėvėti ten, kur negalima išlaikyti saugių atstumų: lauko prekyvietėse, turgavietėse, viešojo transporto sustojimo vietose, taip pat ir uždarose viešojo naudojimo erdvėse. Tačiau ten, kur artimo kontakto jau galima išvengti, jas dėvėti tik rekomenduojama.  Tačiau premjeras akcentavo, jog Lietuvai taip sėkmingai suvaldyti COVID-19 pandemiją pasisekė tik dėl to, kad gyventojai mokėjo būti drausmingi.

 

Kitas svarbus karantino atlaisvinimo momentas – ugdymo proceso grąžinimas į įprastą tvarką. Nuo pirmadienio, laikantys nustatytų saugumo reikalavimų,  atnaujinama ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų veikla. O dar nuo kitos savaitės 2 etapais bus galima grąžinti ir kitų ugdymo įstaigų darbą. Kaip ugdymo įstaigos dirbs konkrečiame rajone ar mieste, palikta spręsti steigėjams, t. y. savivaldybėms. Jos, kartu su ugdymo įstaigų administracijomis bei bendruomenėmis, turi priimti sprendimą, koks ugdymo būdas iki mokslo metų pabaigos bus tinkamiausias – nuotolinis, įprastas, vaikams einant į mokyklas, ar mišrus.  Suprantama, jei būtų nutarta grįžti į mokyklas, laikytis nustatytų saugumo reikalavimų būtų privaloma. Todėl galimas rizikas turi įvertinti kiekviena savivaldybė. Galutinis sprendimas dėl to, ar vaikai bent trumpam bus kviečiami sugrįžti į mokyklas mūsų rajone, bus priimtas penktadienį. Savivaldybės merės Ausmos Miškinienės nuomone, vaikų ir mokyklose dirbančių saugumo labui šiuos mokslo metus tikslinga baigti nuotoliniu būdu kaip galima greičiau.

Ypatingai džiugios naujienos – dėl vaikų vasaros stovyklų. Jas, laikantis saugumo reikalavimų, nutarta leisti. Dar daugiau: kadangi šiemet nevyks respublikiniai Švietimo, kultūros ir sporto ministerijos planuoti renginiai, nutarta šia lėšas panaudoti vaikų vasaros stovykloms. Tai, pasak premjero,  vaikų vasaros poilsio organizavimui suteiks 1,5 karto didesnes galimybes. Taip pat Vyriausybė ieško galimybių, kaip tėvams subsidijuoti ar kompensuoti lėšas, susijusias su vaikų vasaros poilsiu. Atsižvelgiama  tai, kad dalis tėvų karantino laikotarpiu prarado pajamas arba jos sumažėjo. Kokia dalimi bus subsidijuojamas ar kompensuojamas vaikų vasaros poilsis, Vyriausybė sprendimą priims artimiausiu metu.

Toliau atlaisvinami ribojimai dėl masinių renginių organizavimo. Tiesa, kol kas nuostata dėl 30 žmonių dalyvavimo renginyje, išlaikant nustatytą 2 metrų atstumą tarp dalyvių ir nustatytą kvadratūrą vienam žmogui išlieka, tačiau Vyriausybėje buvo priimtas pasiūlymas paskelbti planą dėl viešųjų renginių organizavimo atlaisvinimo palaipsniui. Pirmiausia tai galios teatrams, koncertams. Tačiau salės negalės būti pilnos. Jei situacija neblogės, lankytojų skaičių bus galima didinti. Taip pat atsiranda profesionalių sporto renginių organizavimo galimybė. Iš pradžių -  be žiūrovų, tačiau, esant palankiai situacijai, leisti ribotą skaičių žiūrovų į uždaras sales ar stadionus, taip pat svarstoma.

Naikinami paskutiniai apribojimai dėl planinių medicinos paslaugų – operacijų, konsultacijų, taip pat – dėl odontologijos paslaugų. Tačiau ir šiuo atveju priminta apie saugos priemonių, tokių kaip apsauginės veido kaukės, dažna liečiamų paviršių, rankų dezinfekcija, būtinumą.  

 Rajone šiuo metu nėra nė vieno susirgimo dėl COVID-19. Šiandien iš užsienio grįžusi kapčiamiestietė, kuriai buvo nustatytas susirgimas dėl COVID-19, atvyko į karščiavimo kliniką dėl trečiojo ėminio susirgimui nustatyti. Vakar gautas jos antrojo testo atsakymas buvo neigiamas.  Dėl galimo susirgimo koronavirusine infekcija baigti tirti visi rajono prekybininkai ir farmacininkai, kurie buvo pateikę prašymus, taip pat –  to pageidavę rajono gyventojai. Artimiausiu metu bus pradėti tirti rajono ikimokyklinių ir priešmokyklinių įstaigų pedagogai bei kiti darbuotojai.

Saviizoliacijai  savivaldybės paruoštuose būstuose šiuo metu gyvena 10 iš užsienio sugrįžusių rajono gyventojų. Vienas jų, pasibaigus saviizoliacijos laikui, šiandien išvyko į namus, viena moteris iš Vokietijos per Klaipėdos jūrų uostą sugrįžo į rajoną. Ji buvo parvežta savivaldybės specialiai pritaikytu transportu.

 

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui Archyvas
Dalintis