Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English
Penkiasdešimt penktoji karantino diena: iki šiol Lazdijų rajone neužfiksuotas nei vienas saviizoliacijos pažeidimas, vaikų žaidimų aikštelėse vėl gali žaisti ne tik vienos šeimos vaikai, naujų COVID-19 atvejų rajone nenustatyta
2020-05-09

Nuo karantino pradžios Lazdijų rajone nebuvo nustatytas nei vienas saviizoliacijos pažeidimas. Policijos pareigūnai, asmenis, kurie yra saviizoliacijoje, tikrina kone kasdien. Šią savaitę Lazdijų rajone nei vienas asmuo nebuvo nubaustas ir už kaukių nedėvėjimą bei būriavimąsi viešose vietose. Tiesa, nuo karantino pradžios Lazdijų rajone iš viso jau nubausto 63 asmenys už anksčiau minėtus nusižengimus – gyventojai nedėvėjo apsauginių veido kaukių arba būriavosi viešose vietose. Kaip informavo Lazdijų rajono policijos komisariato viršininkas Vidmantas Kondrackis situacijų būta įvairių – policijos pareigūnai vyko ir į prekybos centrus, į kuriuos bandydavo patekti asmenys nedėvintys apsaugos priemonių. Būta ir atvejų, kai asmenys ne tik būriuodavosi viešose erdvėse, bet ir nedėvėdavo asmens apsaugos priemonių. Nors nubausta daugiau kaip 60 gyventojų, V. Kondrackis pabrėžė, kad policijos pareigūnai dažniausiai stengiasi elgtis geranoriškai ir pirmą kartą karantino sąlygas pažeidžiančius asmenis tiesiog įspėja.

 

Vaikų žaidimų aikštelėse vėl gali žaisti vaikai iš skirtingų šeimų. Draudimo, vienoje vaikų žaidimų aikštelėje žaisti daugiau nei vienos šeimos vaikams, nebelieka. Sprendimas drausti žaidimų aikštelėse žaisti skirtingų šeimų vaikams buvo vienas iš daugelio, kurių buvo imtasi siekiant valdyti koronaviruso infekcijos (COVID-19) plitimą. Taip pat primenama, kad parkuose ir kitose atvirose viešosiose vietose galima lankytis ir būti ne didesnėmis nei 2 asmenų grupėmis, išskyrus artimuosius bei laikytis saugaus kontakto. Bendrauti ne ilgiau kaip 15 minučių, o atstumas tarp asmenų turėtų būti ne mažesnis nei 2 metrai. Taip pat ir toliau reikia vengti tiesioginio fizinio kontakto, laikytis asmens higienos reikalavimų. Primenama, kad visiems suaugusiems, taip pat vyresniems nei 6 metų vaikams, viešosiose vietose privaloma dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones, išskyrus valgant ir geriant viešojo maitinimo organizavimo vietose. Kaukių galima nedėvėti esant už gyvenamosios vietovės (miestų, miestelių, kaimų, viensėdžių, sodininkų bendrijų) ribų ir kai šalia nėra kitų asmenų 20 metrų spinduliu, išskyrus artimuosius, taip pat maudantis paviršiniuose vandens telkiniuose ar užsiimant vandens sportu ir pramogomis.

Savivaldybės saviizoliacijai skirtuose būstuose gyvena 7 asmenys. Nei grįžtančiųjų, nei, po privalomos 14 dienų saviizoliacijos, išvykstančiųjų namo šiandien nėra. Visi asmenys, esantys saviizoliacijoje, jaučiasi gerai. Rytoj į Lazdijų rajoną turėtų sugrįžti dar du kraštiečiai.

Naujų COVID-19 atvejų rajone nenustatyta. Šios dienos duomenimis patvirtintų ligos atvejų skaičius konkretiems žmonėms – 1444. Per vakar dieną patvirtinti 8 nauji ligos atvejai, pasveikusiųjų skaičius – 828, sergančiųjų skaičius – 563. Nuo koronavirusinės infekcijos iš viso šalyje mirė 49 asmenys.

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui Archyvas
Dalintis