Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English
Penkiasdešimt šeštoji karantino diena: šiandien pakartotinis tyrimas atliktas kraštietei, kuriai anksčiau buvo nustatyta koronavirusinė infekcija, švelnėjant karantinui raginama ir toliau elgtis atsakingai, naujų COVID-19 atvejų rajone nenustat
2020-05-10

Švelnėjant karantino metu įvestiems draudimams savivaldybės vadovai ragina ir toliau elgtis atsakingai. Karantino sąlygoms švelnėjant labai svarbu ir toliau elgtis atsakingai ir laikytis visų galiojančių reikalavimų ir rekomendacijų. Nors leidžiama vis daugiau veiklų, tačiau labai svarbu tinkamai įvertinti kylančias rizikas ir elgtis atitinkamai. Primename, kad viešose erdvėse vis dar būtina dėvėti asmens apsaugos priemones, lakytis saugių atstumų bei bendrauti ne ilgiau nei 15 minučių.

 

Prevenciškai dėl COVID-19 planuojama tirti ir darželių darbuotojus. Prevenciškai dėl koronavirusinės infekcijos jau pradėti tirti prekybos centro darbuotojai nuolat turintys kontaktų su gyventojais. Prekybos centro „Aibė“ darbuotojams tyrimai atliekami pagal gautą prašymą. Pagal prašymus dėl COVID-19 bus tiriami ir farmacininkai. Sveikatos apsaugos ministerija į prevenciškai dėl šios ligos tiriamų asmenų sąrašą įtraukė ir ikimokyklinio bei priešmokyklinio ugdymo įstaigų darbuotojus, tiesiogiai dirbančius su vaikais, bei nustatė tvarką, kokio prioriteto tvarka jie turėtų būti tiriami. Pirmiausia planuojama dėl koronavirusinės infekcijos tirti darbuotojus, kurie tiesiogiai dirbo su vaikais ir teikė vaikų priežiūros paslaugas karantino metu. Tada turėtų būti tiriami darbuotojai, dirbantys įstaigose, kuriose pagal ikimokyklinio ir (ar) priešmokyklinio ugdymo programą ugdoma 150 ar daugiau vaikų. Šiuo metu prevenciškai periodiškai tiriami šimtai įvairiose šalies gydymo įstaigose dirbančių medikų, socialinės globos ir slaugos įstaigų darbuotojų, taip pat socialines paslaugas namuose teikiančių specialistų ir t.t.

Naujų COVID-19 atvejų rajone nenustatyta. Šiandien, kaip ir buvo planuota, pakartotinis tyrimas dėl koronavirusinės infekcijos atliktas moteriai, kuriai prieš savaitę buvo patvirtintas susirgimas COVID-19. Primename, kad iš užsienio grįžusi kraštietė su šeima iškart saviizoliavosi savo nuosavoje sodyboje Kapčiamiesčio seniūnijoje. Daugiau sergančiųjų koronavirusine infekcija rajone nenustatyta. Šios dienos duomenimis patvirtintų ligos atvejų skaičius konkretiems žmonėms – 1479. Per vakar dieną patvirtinti 35 nauji ligos atvejai, pasveikusiųjų skaičius – 828, sergančiųjų skaičius – 597. Nuo koronavirusinės infekcijos iš viso šalyje mirė 50 asmenys.

Savivaldybės saviizoliacijai skirtuose būstuose gyvena 7 asmenys. Šiandien savivaldybės vairuotojas iš Klaipėdos jūrų uosto parsiveš dar vieną iš užsienio grįžtantį Lazdijų rajono gyventoją, kitas į mūsų kraštą grįžo savo transportu. Į namus išvykstančiųjų šiandien nėra.

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui Archyvas
Dalintis