Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English
Penkiasdešimtoji karantino diena: prasidėjo 2020 metų žemės ūkio naudmenų ir kitų plotų deklaravimas, dėl COVID-19 bus tiriami tam tikrų prekybos vietų darbuotojai, naujų COVID-19 atvejų Lazdijų rajone nenustatyta
2020-05-04

Nuo šiandien pradedamas 2020 metų žemės ūkio naudmenų ir kitų plotų įprastinis deklaravimas. Norint deklaruoti minėtus plotus būtina iš anksto suderinti atvykimo laikąpas Lazdijų rajono savivaldybės Kaimo ir žemės ūkio plėtros skyriaus specialistus. Atkreipiame dėmesį, kad atvykusieji deklaruoti asmenys turi dėvėti asmens apsaugos priemones, pirštines ir veido kaukę. Nors deklaravimas ir prasidėjo, raginame neskubėti, laiko dar daug – deklaruoti pasėlius bus galima iki birželio 22 dienos. Ypatingai drausmingai prašome elgtis Kapčiamiesčio seniūnijos gyventojus.Visu deklaravimo laikotarpiu asmenys, patvirtinę tapatybę per Elektroninių valdžios vartų portalą (pasinaudodami elektronine bankininkyste arba elektroniniu parašu) ir prisijungę prie Paraiškų priėmimo informacinės sistemos (PPIS), gali savarankiškai užpildyti ir patvirtinti paraišką. Kviečiame naudotis šiuo būdu. Kilus klausimų – skambinkite.

 

Siekiant užkirsti kelią tolimesniam COVID-19 plitimui, prevenciškai bus tiriami darbuotojai, dirbantys prekybos vietose, kurios yra gydymo ar globos paslaugas teikiančiose įstaigose arba yra nutolusios nuo šių įstaigų ne toliau kaip 200 metų. Prioriteto tvarka bus tiriami ir visi vyresni nei 60 metų amžiaus darbuotojai, taip pat tie, kurie dirba prekybos vietose, esančiose dideliuose prekybos centruose (kuriuose yra dideli lankytojų srautai). Jiems laboratoriniai tyrimai bus atliekami Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo, sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos nustatyta prioriteto tvarka.

Naujų COVID-19 atvejų rajone nenustatyta. Primename, kad COVID-19 patvirtintas moteriai, kuri su šeima keltu grįžo iš Kylio į Klaipėdos jūrų uostą, kur jai ir buvo paimtas ėminys. Visa šeima šiuo metu yra saviizoliacijoje. Moteriai, kurios tyrimas dėl koronavirusinės infekcijos teigiamas, pakartotinį tyrimą planuojama atlikti sekmadienį. Ilgojo savaitgalio metu tyrimas dėl COVID-19 buvo atliktas vienam asmeniui, kuris pėsčiomis kirto Lenkijos-Lietuvos sieną. Tyrimą asmeniui pasienyje atliko mobilios brigados darbuotojai. Minėto asmens tyrimo rezultatas neigiamas. Iki šiol dėl COVID-19 atliktų tyrimų socialinės globos įstaigų darbuotojams rezultatai neigiami, nuo trečiadienio pakartotinai bus testuojami VšĮ „Lazdijų socialinių paslaugų centras“ darbuotojai. Sekmadienį Patvirtintų ligos atvejųskaičius konkretiems žmonėms – 1419. Per vakar dieną patvirtinti 9 nauji ligos atvejai, iš viso Lietuvoje serga 733 asmenys. Pasveikusiųjų skaičius – 638. Nuo koronavirusinės infekcijos šalyje mirė 46 asmenys.

Šiuo metu savivaldybės saviizoliacijai paruoštuose būstuose gyvena 7 iš užsienio grįžę rajono gyventojai. Keturi iš jų, po privalomos 14 dienų saviizoliacijos, šią savaitę išvyks į namus. Naujai į saviizoliacijai skirtus būstus sugrįžo du asmenys. Dar vienas asmuo, kuris galimai turėjo kontaktą su COVID-19 sergančiu asmeniu, taip pat yra saviizoliacijoje. Šiuo metu visi saviizolaicijoje esantys asmenys jaučiasi gerai.

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui Archyvas
Dalintis