Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English
Pirmąkart Lazdijų rajone surengtas Dzūkijos regiono „Tramtatulis 2017“
2017-03-30

Bundanti pavasario gamta į Lazdijų kraštą priviliojo ne tik pulkus paukščių giesmininkų, bet ir gausų būrį Lietuvos vaikų ir moksleivių – liaudies kūrybos atlikėjų – konkurso „Tramtatulis 2017" dalyvių. Džiugu, jog šio konkurso, suburiančio draugėn vaikus, moksleivius, jų mokytojus ir tėvelius, regioninis turas pirmą kartą atkeliavo į Lazdijų rajoną.

Per šešiasdešimt dzūkiško žodžio, dainos ir liaudiška muzikos puoselėtojų kovo 24 dieną iš įvairių Dzūkijos miestų, rajonų ir savivaldybių – Alytaus, Kaišiadorių, Trakų, Varėnos, Druskininkų bei Lazdijų – susirinko į Veisiejų kultūros namų salę skleisti liaudies kūrybos.

 

Dalyvius sveikino Lazdijų kultūros centro direktorius Arūnas Sujeta, Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis bei Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Jonas Gudžiauskas. Jie džiaugėsi matydami gausų būrį jaunosios kartos atstovų, besidominčių savo krašto tradicine kultūra, linkėjo neprarasti noro skleisti liaudies kūrybą, dėkojo mokytojams, vadovams ir tėveliams už jaunųjų folkloro atlikėjų ugdymą.

Lietuvos nacionalinio kultūros centro inicijuotas konkursas „Tramtatulis 2017“ šiemet skirtas Piliakalnių ir Tautinio kostiumo metams paminėti, todėl nenuostabu, jog pasipuošę dzūkišku kostiumu vaikai porino apie Dzūkijos krašto piliakalnius, dalijosi savo senelių prisiminimais, traukė skambias dzūkiškas dainas bei grojo iš senųjų mūsų krašto muzikantų išmoktas melodijas.

Šioje atrankoje jaunieji liaudies kūrybos atlikėjai varžėsi keturiose amžiaus grupėse. Juos vertino garbinga komisija: Lietuvos nacionalinio kultūros centro direktoriaus pavaduotoja, Etninės kultūros skyriaus vedėja Vida Šatkauskienė, Folkloro poskyrio vadovė Jūratė Šemetaitė, Druskininkų kultūros centro etnografė Lina Balčiūnienė, Lazdijų rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotoja Rasa Kazlauskienė.

Sulaukus gausaus būrio dalyvių, komisijai iš karto sunku buvo nuspręsti, kas mūsų regionui atstovaus Kaune, balandžio 29-30 dienomis vyksiančiame respublikiniame ''Tramtatulis 2017'' konkurse. Savo sprendimą komisija  planuoja paskelbti balandžio pradžioje.

Tačiau be apdovanojimų neliko nė vienas šio regioninio turo dalyvis: visiems buvo įteikti Lazdijų rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo J. Gudžiausko padėkos raštai bei Rudaminos tradicinių amatų centro pagamintos molinės dovanėlės.

Atsižvelgiant į tai, jog 2017-ieji Tautinio kostiumo metai, komisija ypatingą dėmesį skyrė ir dalyvių aprangai. Lietuvos nacionalinis kultūros centras, Lazdijų rajono savivaldybė bei Lazdijų kultūros centras įsteigė tris prizus, kurie buvo įteikti labiausiai dzūkų kostiumo tradicinę nešioseną demonstravusiems atlikėjams. Jais tapo Lazdijų, Varėnos ir Kaišiadorių atstovai.

Konkurso dalyviai bei žiūrovai renginio metu galėjo ne tik pasiklausyti liaudies kūrybos atlikėjų, bet ir dalyvauti edukaciniuose kiaušinių marginimo, juostų pynimo bei karpinių karpymo užsiėmimuose bei apsilankyti Veisiejų regioninio parko direkcijoje ir Veisiejų krašto muziejuje.

Lazdijų r. sav. inf.

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui Archyvas
Dalintis