Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English
Lazdijuose iškilmingai paminėta Lietuvos kariuomenės diena
2017-11-23

Lapkričio 23-ają visoje Lietuvoje minima Lietuvos kariuomenės diena. Šia proga Lazdijų Nepriklausomybės aikštėje dalyvavo Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis, Lietuvos partizanų ryšininkas-pogrindininkas, knygos „Iš kartos į kartą...“ autorius Jonas Arbačiauskas, atsargos pulkininkas Arūnas Dudavičius, Alytaus apskrities Vyriausiojo policijos komisariato Lazdijų rajono policijos komisariato viršininkas Gintaras Krasnickas, Valstybės sienos apsaugos tarnybos, Varėnos rinktinės vadas Vytautas Ižganaitis, Lietuvos Šaulių sąjungos Alytaus apskrities karininko Antano Juozapavičiaus šaulių 1-osios rinktinės vadas kapitonas Skirmantas Valatkevičius ir jaunieji Lazdijų rajono šauliai.

Sveikindamas Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis teigė, kad kiekviena šalis turi saugoti savo piliečius ir valstybės sienas. Jis teigė, kad Lietuvos žmonės vis labiau suvokia, jog kariuomenės veikla yra labai svarbi ir reikalinga. Tai vienas iš valstybės tvirtumo pagrindų. „Turime didžiuotis savo kariuomene ir savo šalimi“- sakė rajono vadovas A. Margelis. Jis pasidžiaugė, kad Lazdijų rajone jaučiama ypatinga patriotinė dvasia. To akivaizdus pavyzdys - krašto jaunieji šauliai, kurių kas kart daugėja. Lazdijų rajono meras A. Margelis rajono mokyklų vadovams įteikė jaunųjų šaulių uniformų perdavimo aktą.

Šiais metais jauniesiems šauliams perduota 50 naujų iš Lazdijų rajono savivaldybės lėšų nupirktų uniformų. Jaunųjų šaulių uniformų Lazdijų rajono savivaldybės mokyklų jauniesiems šauliams perdavimo akte pažymima: „Remdamasi Lazdijų rajono savivaldybės, Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų Dainavos apygardos 1-osios rinktinės ir Lietuvos šaulių sąjungos karininko Antano Juozapavičiaus šaulių 1-osios rinktinės bendradarbiavimo sutartimi ir siekdama ugdyti vaikų ir jaunimo pilietiškumą, patriotizmą, tautiškumą bei užtikrinti prasmingą ir sveiką vaikų ir jaunimo laisvalaikį, Lazdijų rajono savivaldybė perduoda jaunųjų šaulių uniformas rajono mokyklų jauniesiems šauliams ir linki jiems išaugti dorais Lietuvos Respublikos piliečiais, išsiugdyti ne tik fizinę ištvermę, bet ir tvirtą valią, išmokti prisiimti atsakomybę, ginti savo šalį ir jos tautines vertybes. Tikime, kad šalia Jūsų visuomet jausimės saugūs.“

Lietuvos Šaulių sąjungos Alytaus apskrities karininko Antano Juozapavičiaus šaulių 1-osios rinktinės vadas kapitonas Skirmantas Valatkevičius už nuoširdų bendradarbiavimą ir asmeninį indėlį ugdant jaunuosius šaulius Lazdijų rajono vadovą A. Margelį apdovanojo III laipsnio Šaulių sąjungos pasižymėjimo ženklu už nuopelnus Šaulių sąjungai.

Po iškilmingo minėjimo Nepriklausomybės aikštėje visi buvo pakviesti į kultūros centrą. Sveikinimo žodį taręs atsargos pulkininkas Arūnas Dudavičius teigė, jog Lietuvos kariuomenės dienos minėjimas Lazdijuose jam įsimins ilgam. Pulkininkas A. Dudavičius skaitė pranešimą tema „Lietuvos kariuomenė šiandien ir vakar“. Lazdijų M. Gustaičio gimnazijos bei Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijos mokiniai atliko meninę programą.

Lazdijų r. sav. inf. 

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui Archyvas
Dalintis