Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English
Pagerbti Lazdijų krašto ūkininkai bei gyvenamųjų vietovių ir sodybų konkurso nugalėtojai
2017-11-27

Penktadienio vakarą Lazdijų krašto ūkininkai, jų šeimos nariai, bičiuliai bei pažįstami rinkosi į kasmetinę Lazdijų rajono savivaldybės organizuojamą Ūkininkų šventę. Renginys tradiciškai pradėtas šiųmečio derliaus pagerbimu – duonos pašventinimu. Duonos kepalą Lazdijų rajono savivaldybės merui  Artūrui Margeliui įteikė geriausi praėjusiųjų metų Lazdijų krašto ūkininkai Renaldas ir Jūratė Židžiūnai. Duoną pašventino ir maldą sukalbėjo Lazdijų Šv. Onos parapijos klebonas, vicedekanas Nerijus Žvirblys.

Sveikindamas šventės dalyvius meras A. Margelis džiaugėsi matydamas gausų būrį rajono ūkininkų, kurių dėka Lazdijų rajono savivaldybė, nors ir turinti daug nederlingų žemių plotų, vis labiau tampa žemdirbiška savivaldybe. Meras dėkojo ūkininkams už nuoširdų triūsą bei kantrybę. „Esame dėkingi žemdirbiams už darbštumą, kad jų prakaitu uždirbta duona atkeliauja ne tik ant mūsų stalo, bet ir pasiekia svečias šalis. Linkiu, kad ateinantys metai būtų geresni, derlingesni ir mažiau lietingi negu šie. Tikiu, jog visi kartu mes galime išspręsti iškylančias problemas, o ištvermė, dzūkiškas darbštumas ir užsispyrimas padės įveikti sunkumus“, – sakė meras A. Margelis

Pagerbdamas geriausius rajono ūkininkus, meras įteikė konkurso „Metų ūkis 2017“ prizinių vietų laimėtojams padėkos raštus bei apdovanojimus. Šiemet pirmąją vietą laimėjo ir geriausiu mūsų rajono ūkininku pripažintas Juozas Dainauskas, antrosios vietos nugalėtoja Rasa Babikienė, trečioji vieta skirta Reginai ir Arvydui Salykliams. „Metų ūkis 2017“ nugalėtojus taip pat sveikino ir šio konkurso rėmėjo „Luminor Bank“ atstovai.

Šventinio vakaro metu buvo apdovanoti ir 2017 m. Lazdijų rajono savivaldybės gyvenamųjų vietovių ir sodybų apžiūros-konkurso nugalėtojai. 2017 m. geriausiai tvarkoma Lazdijų rajono savivaldybės vietove darbo grupės sprendimu pripažinta Avižienių gyvenvietė, esanti Šlavantų seniūnijoje. Geriausiai tvarkoma Lazdijų rajono savivaldybės įstaiga šiais metais pripažinta  Lazdijų r. Krosnos mokykla, o  inovatyviausia sodyba – „Žaliakalnio dvaras“, įsikūręs Kapčiamiestyje. Etnografiškiausia 2017 m. Lazdijų rajono savivaldybės sodyba tapo Rimos ir Vytenio Bagdanavičių sodyba, esanti Varnėnų kaime, Veisiejų seniūnijioje.

Šventėje, kaip ir kasmet, pasidžiaugta ūkininkų šeimomis, kurios šiais metais sulaukė pagausėjimo. Šiemet jų dvylika. Joms meras tradiciškai įteikė savivaldybės dovanas – molines „Šeimos banko“ taupykles, kad šeimos augtų ir klestėtų.

Lietuvos Respublikos Seimo Kaimo reikalų komiteto padėkas ūkininkams įteikė Seimo narė Virginija Vingrienė, žemės ūkio ministro padėkas – jo patarėja  Leokadija Počikovska. Taip pat buvo įteiktos padėko nuo Seimo nario Zenono Streikaus bei Veisiejų tecnologijų ir verslo mokyklos.

Po oficialios renginio dalies ūkininkų laukė suneštinėmis vaišėmis nukrautas stalas, savivaldybės dovanotas populiarios muzikos atlikėjo, estrados princo Ryčio Cicino  koncertas bei šokių teatro „Rokada“ pasirodymas.

 

Lazdijų r. sav. inf. 

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui Archyvas
Dalintis