Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English
Lazdijų rajono savivaldybė – draugiška jaunimui
2017-11-30

Lapkričio 23 d. vyko  Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos organizuojamo  konkurso apdovanojimai. Renginio metu nominacijos įteiktos savivaldybių ir verslų atstovams, atrinktiems pagal teiktas paraiškas ir siekusiems tapti  „Draugiška jaunimui savivaldybe“ ir „Draugišku jaunimui verslu“ . Draugiškiausia jaunimui nominuota ir Lazdijų rajono savivaldybė.

Gerieji pavyzdžiai įkvepia, tad svarbu juos pastebėti, įvertinti, dalintis patirtimis ir jas perimti bei taip skatinti socialinę įmonių ir savivaldybių atsakomybę dėl jaunų žmonių. Dabartiniai iššūkiai Lietuvai, tokie kaip jaunų žmonių emigracija, ypatingai regionuose, taip pat gimstamumo mažėjimas, yra glaudžiai susiję su jaunimo situacija. Todėl pastangos kurti jauniems žmonėms palankią aplinką turi tapti mūsų visų siekiamybe“, - sveikindamas renginio dalyvius sako socialinės apsaugos ir darbo viceministras Eitvydas Bingelis.

Lazdijų rajono savivaldybė kartu su VšĮ Lazdijų švietimo centru tradiciškai organizuoja konkursą „Verslo sparnai“ viena iš nominacijų „Jaunas ir verslus“ skirta savo verslą turinčiam jaunam (iki 29 m.) verslininkui, sėkmingai plėtojančiam savo verslą ne trumpiau kaip metus ir pasiekusiam gerų rezultatų, įvertinti ir paskatinti.  Savivaldybės tarybos sprendimu patvirtinta Lazdijų rajono savivaldybės Lazdijų rajono savivaldybės verslo rėmimo programa, kurioje numatyta visiškai kompensuoti  jauno verslininko įmonės steigimo išlaidas. Keletą metų iš eilės rajono savivaldybė bendradarbiauja su darbo birža aktyviai vykdo viešųjų darbų programą ir įdarbina Lazdijų rajono moksleivius bei studentus savivaldybės administracijoje ar jai priklausančiose įstaigoje. 2015 metais ši programa sėkmingai įgyvendinta. Jos metu buvo įdarbinti visi dėl darbo besikreipę bendrojo lavinimo mokyklų, profesinio mokymo įstaigų mokiniai ir aukštųjų mokyklų studentai, studijuojantys pagal nuolatinės formos studijų programą. Lietuvos darbo biržos duomenimis Lazdijų rajono savivaldybė, pasinaudodama viešųjų darbų programa, galimybę vasaros atostogų metu įgyti darbo patirties įgūdžių bei užsidirbti suteikė daugiausiai jaunų žmonių šalyje – 124 jaunuoliams nuo 14 iki 24 metų. 2016 metais vykdant programą buvo įdarbinta 208 jaunuoliai.  Taip pat Lazdijuose veikia jaunimo centras, kuriame rašomi projektai jaunimo užimtumui skatinti. Galima savanoriauti rajono įmonėse ar įstaigose bei kūrybiškai leisti laisvalaikį.  

Apdovanojimai nominacijoje „Draugiška jaunimui savivaldybė“ įteikti Vilniaus ir Kauno miestų, Pakruojo, Akmenės, Lazdijų rajonų, Marijampolės bei Druskininkų savivaldybėms. Nominacijoje „Draugiškas jaunimui verslas“ apdovanotos šios įmonės: elektroninės komercijos sprendimų paslaugas teikianti „Adeo Web“, ledų gamintoja „Art Glacio“, informacinių technologijų paslaugų bendrovė „CSC Baltic“, bankas „Swedbank“, audito ir mokesčių konsultacijų bendrovės „Ernst & Young Baltic“ bei „PricewaterhouseCoopers“ ir kelionių organizatorius „TravelDeals LT“ (Makalius).

LR socialinės apsaugos ir darbo ministerijos bei Lazdijų r. sav. inf.

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui Archyvas
Dalintis