Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English
Paskelbtos geriausiai tradicijas puoselėjančios Lietuvos seniūnijos
2017-11-30

Lapkričio 29 d. Trakų salos pilyje apdovanoti Etninės kultūros globos tarybos kartu su Lietuvos savivaldybių seniūnų asociacija organizuoto konkurso „2017 metais geriausiai tradicijas puoselėjusi etnografinio regiono seniūnija" nugalėtojai. Geriausiai tradicijas puoselėjanti pripažinta ir Lazdijų seniūnija laimėjusi 3-ąją vietą.  Garbingą apdovanojimą atvyko atsiimti Lazdijų seniūnijos specialistė  Ilona Vasiliauskienė ir kultūros centro darbuotoja Irma Gurevičienė. Jas atlydėjo Lazdijų savivaldybės administracijos direktorius Gintautas Salatka.

 

Seniūnijas-nugalėtojas sveikino LRS Kultūros komiteto pirmininkas Ramūnas Karbauskis, EKGT pirmininkas Virginijus Jocys, LSSA prezidentas Kęstutis Vilkauskas.Šiais metais konkursui paraiškas buvo pateikusios 28 seniūnijos. Paraiškas vertino regioninių etninės kultūros globos tarybų nariai. Geriausiai tradicijas puoselėjusios seniūnijos atrinktos, susumavus regioninių tarybų narių vertinimo rezultatus.

Konkursą Etninės kultūros globos taryba kartu su Lietuvos savivaldybių seniūnų asociacija skelbė jau antrą kartą. Konkurso tikslas - skatinti seniūnijas puoselėti etnografinių regionų tradicijas. Šiais metais konkursas skirtas Tautinio kostiumo ir Piliakalnių atmintinų metų  bei ateinančio Lietuvos valstybingumo atkūrimo 100-mečio paminėjimo įprasminimui. Geriausiai tradicijas puoselėjusiomis seniūnijomis šiemet pripažintos šios: Aukštaitijoje - Krakių (1 vieta), Kruonio (2 vieta) ir Meškuičių. Dzūkijoje (Dainavoje) – Merkinės (1 vieta), Valkininkų (2-oji) ir Lazdijų (3-oji vieta). Mažojoje Lietuvoje – Priekulės (1 vieta), Smalininkų (2 vieta), Natkiškių (3vieta ). Suvalkijoje (Sūduvoje) – Šunskų (1 vieta), Sasnavos (2 vieta) ir Liudvinavo (3 vieta). Žemaitijoje – Sedos (1 vieta), Papilės (2 vieta) ir Mosėdžio (3 vieta).

Seniūnijos vertintos atsižvelgiant į  kiek ir kokių seniūnijoje organizuota tradicinių (etnokultūrinių) renginių ar skirta dėmesio tautinio kostiumo puoselėjimui ar atkreiptas žvilgsnis į seniūnijos teritorijoje dunksančius piliakalnius – ar švęstos ant (prie) jų kalendorinės ir valstybinės šventės, ar rūpintasi jų priežiūra, ar stengtasi skleisti apie juos informaciją,  kiek dėmesio skirta istorinių vietovardžių saugojimui ir įpaminklinimui, kokiomis kitomis formomis puoselėta etninė kultūra (ar seniūnija gali pasigirti etnokultūrines tradicijas tęsiančiomis sodybomis, ar vyksta tradicinių amatų mokymai ir t.t.).  tradicijos puoselėtos kūrybiškai; kiek etnokultūriniame gyvenime dalyvavo seniūnijoje gyvenančių žmonių, ar tai įdomu jaunimui. Darni seniūnijoje gyvenančių šeimų ir veikiančių bendruomenių, visuomeninių organizacijų, klubų, mokyklų, kultūros centrų, parapijų veikla, bendradarbiavimas su kitomis etnografinio regiono seniūnijomis.

EKGT ir  Lazdijų r. sav.  informacija

 

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui Archyvas
Dalintis