Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English
Nacionalinis diktantas. ATEIK. RAŠYK. IŠSAUGOK.
2017-02-22

Nacionalinio diktanto organizatoriai ir projekto partneriai lietuvių kalbos mylėtojus jau dešimtą kartą kviečia rašyti Nacionalinį diktantą. Šiemet Nacionalinis diktantas vyks vasario 24 dieną, penktadienį, 10 valandą. Diktantas bus transliuojamas per LRT radiją. Diktantą bus galima rašyti bibliotekose, mokyklose, savivaldybių salėse, įmonėse, įstaigose, užsienio lietuvių bendruomenėse.  

Džiugu, kad Lazdijų rajono savivaldybės gyventojai kasmet vis aktyviau prisijungia prie šios gražios akcijos, skirtos gimtajai kalbai, vis daugiau skirtingų kartų ir įvairių profesijų žmonių atvyksta rašyti Nacionalinio diktanto. 2015 metais savivaldybėje Nacionalinį diktantą rašė 195 asmenys (70 suaugusiųjų ir 125 mokiniai), 2016 – 227 asmenys (89 suaugusieji ir 138 mokiniai). Tai vieni iš geriausių rezultatų šalyje. Taigi tiek moksleiviai, tiek suaugusieji ir šiemet kviečiami varžytis dėl raštingiausiojo titulo. Kadangi konkursas pirmą kartą organizuojamas penktadienį, tad labai kviečiame konkurse dalyvauti savivaldybės ir kitų įstaigų darbuotojus. Dėl raštingiausiojo vardo bus varžomasi keliose kategorijose – raštingiausio moksleivio, suaugusiojo ir užsienio lietuvio.

Tradiciškai Nacionalinį diktantą mūsų savivaldybėje bus galima rašyti visose pagrindinį ir vidurinį išsilavinimą teikiančiose Lazdijų rajono savivaldybės mokyklose: Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijoje, Veisiejų Sigito Gedos gimnazijoje, Seirijų Antano Žmuidzinavičiaus gimnazijoje, Šeštokų mokykloje, Šventežerio mokykloje, Kapčiamiesčio Emilijos Pliaterytės mokykloje, Kučiūnų mokykloje, Aštriosios Kirsnos mokykloje, Krosnos mokykloje ir Stebulių mokykloje. Jau antrą kartą kalbos mylėtojų laukia ir Veisiejų technologijos ir verslo mokykla (Ryto g.  19, Kailinių k., Veisiejų sen.).

Trečius metus rašyti Nacionalinį diktantą kviečia ir bibliotekos:  Lazdijų rajono savivaldybės viešoji biblioteka (Seinų g. 1, Lazdijai),  Kapčiamiesčio biblioteka (Taikos g. 11, Kapčiamiestis), Seirijų biblioteka (Vytauto g. 40, Seirijai), Stebulių biblioteka (Dzūkų g. 7, Stebulių k., Šventežerio sen.) ir Krikštonių biblioteka (Kalninės g. 2, Krikštonių k., Noragėlių sen.).

Po kelerių metų pertraukos lazdijiečiai rašyti diktanto kviečiami ir į Lazdijų rajono savivaldybės posėdžių salę adresu: Lazdijai, Vilniaus g. 1, II aukštas. Į pasirinktą patogiausią vietą rašyti diktanto prašome atvykti vasario 24 d. 9.45 val.

Mokinių darbai nustatyta tvarka bus vertinami ir atrenkami mokyklose ir tik geriausiai parašyti  siunčiami į Vilnių. Į mokyklas pasitikrinti savo žinių kviečiami ne tik mokiniai, bet ir suaugusieji. Jų darbai tiek mokyklose, tiek bibliotekose bus surinkti ir išsiųsti organizatoriams.

Diktantą savo darbo vietoje rašysiantys įmonių ir organizacijų darbuotojai savo darbus viename voke siunčia tiesiai konkurso organizatoriams. Kaip ir anksčiau, konkurse negalės dalyvauti lituanistai. Asmenys, dalyvausiantys konkurso finale, apie tai bus informuoti asmeniškai.   

Diktanto tekstas bus paskelbtas vasario 27 dieną svetainėse www.diktantas.lt, DELFI ir www.vlkk.lt (su rašybos ir skyrybos paaiškinimais).

      Diktantus organizatoriams siųskite adresu:

      Nacionalinio diktanto konkursui

      AB Lietuvos paštas

      J. Jasinskio g. 16

      03500 Vilnius    

Nacionalinis diktantas organizuojamas kartu su ilgamečiais projekto partneriais – DELFI, LRT, AB Lietuvos paštu, Švietimo ir mokslo ministerija, Užsienio reikalų ministerija, Valstybine lietuvių kalbos komisija, Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka. Projektą globoja Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.     

Daugiau informacijos www.diktantas.lt

Dėl informacijos Nacionalinio diktanto organizavimo savivaldybėje ir dalyvavimo jame prašome kreiptis į savivaldybės vyriausiąją kalbos tvarkytoją Jurgutę Muliuolienę,  tel.: (8 318) 66 131, 8 686 70 841, el. p. jurgute.muliuoliene@lazdijai.lt, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyr. specialistę Jūratę Jasiulevičienę, tel.: (8 318) 66 146, 8 686 52 738, el. p. jurate.jasiulevičiene@lazdijai.lt,  savivaldybės viešosios bibliotekos vyresn. bibliotekininkę Rūtą Lazauskienę, tel. 8 682 44 067, el. p. ruta.lazauskiene@rsvb.lt, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyr. specialistę etnokultūrai Neringą Rasiulienę (viešinimo klausimais), tel. (318) 66153, 8 698 76 910, el. p. neringa.rasiuliene@lazdijai.lt.

 

                                                                                         Lazdijų rajono savivaldybės administracija

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui Archyvas
Dalintis