Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English
Lazdijuose prasmingai paminėta Laisvės gynėjų diena
2018-01-13

Sausio 13-osios - Laisvės gynėjų dienos paminėjimas Lazdijuose prasidėjo renginiu Lazdijų Šv. Onos bažnyčioje. Kamerinio choro „Gaustas“ choristų bei Lazdijų kultūros centro projektų vadovo Arūno Maciulevičiaus atliekamos dainos ir prasmingi renginio vedėjų žodžiai priminė kokia svarbi mūsų laisvė.

 

Sveikindamas susirinkusius Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis savo kalboje teigė, kad prieš 27-erius metus Lietuvos žmonės ne tik tvirtai apsisprendė būti laisvi, bet ir subrendo laisvei. „Anuomet laimėjome ir laisvę pasiekėme aukščiausia – gyvybės –  kaina. Būdami ryžtingi ir susitelkę, pasitikėdami vieni kitais, drąsiai kartu sutikime garbingą Lietuvos valstybės šimtmetį.“ – kvietė rajono meras A. Margelis.

Prasmingame Laisvės gynėjų dienos minėjime visus sveikino NATO pajėgų integravimo vieneto Lietuvoje vado pavaduotojas pulkininkas leitenantas Mindaugas Petkevičius ir Vokietijos karininkas pulkininkas leitenantas Hans Leo Kraemer.  Leitenantas M. Petkevičius pabrėžė, jog didelę pagarbą turime jausti žuvusiems už nepriklausomybę. „Šis atminimas skatina mus branginti laisvę žodžiu, ginklu ir mintimis“ – teigė M. Petkevičius. Vokietijos karininkas pulkininkas leitenantas H. L. Kraemer džiaugėsi, jog Lietuvos žmonės pilni patriotizmo ir  meilės savo šaliai.  Jie ne vieną kartą įrodė, jog už laisvę reikia kovoti. Baigdamas kalbą  H. L. Kraemer pabrėžė, jog Lietuvos žmonės nėra vieni ir visos 29 NATO šalys yra pasiruošusios padėti užklupus negandoms.

Po Šventųjų Mišių  meras A. Margelis, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Vytuolis Valūnas ir jaunieji šauliai  gėlėmis ir žvakių liepsnelėmis pagerbė 1919–1920 metų Nepriklausomybės kovų savanorių ir Vyties kryžiaus kavalierių  bei Adolfo Ramanausko-Vanago atminimą prie jiems skirtų atminimo lentų ir paminklo.

 Išsirikiavusi eisena pajudėjo centrinės miesto aikštės link, kur meras A. Margelis kartu su svečiais iš NATO pajėgų integravimo vieneto Lietuvoje prie Nepriklausomybės paminklo padėjo gėlių bei uždegė atminimo žvakeles. Eisenos dalyviai iš atsineštų žvakelių sudėjo laisvės paukštį, kuris skrido nešdamas mūsų šalies trispalvę.

Tylos minute pagerbus žuvusius už Lietuvos laisvę, Krašto apsaugos savanorių pajėgų Dainavos apygardos 1-osios rinktinės kariai iššovė pagarbos salves už Lietuvą, už Laisvę ir už žuvusius už Lietuvos laisvę. Nepriklausomybės aikštėje buvusius žmonės Lazdijų rajono jaunieji šauliai vaišino arbata.

Lazdijų r. sav. inf. 

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui Archyvas
Dalintis