Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English
Seniūnų pasitarime aptarta savanorystė prevencijos srityje
2018-01-24

Antradienį Lazdijų rajono savivaldybės posėdžių salėje vyko rajono seniūnų, socialinių darbuotojų ir Lazdijų rajono savivaldybės mero Artūro Margelio bei administracijos direktoriaus Gintauto Salatkos pasitarimas. Posėdyje taip pat dalyvavo Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vadovas Rimantas Bokmota.

Jis pristatė visos Lietuvos gaisrų kilimo statistiką. Teigė, jog daugiausiai gaisrų kyla atvirose teritorijose ir dėl gamtinių sąlygų. Dažniausios priežastys kodėl kyla gaisrai yra neatsargus elgesys su ugnimi, netvarkinga elektros instaliacija ar dūmtraukiai. Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vadovas teigė, jog praeitais metais patikrino apie 614 Lazdijų rajono gyventojų namų. Šiemet planuojama patikrinti mažiausiai 1000 rajono gyventojų namų ir apžiūrėti ar tvarkingos krosnys, elektros instaliacija ir dūmtraukiai. Taip pat informuoti  nuo 2018-05-01 būtinybę įsirengti dūmų detektorius.

R. Bokmota  kviečia prisijungti seniūnijas ir jose dirbančius socialinius darbuotojus prie savanorystės idėjos ir padėti ugniagesiams prevencijos srityje.  Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos komanda yra pasiruošusi darbuotojams parengti kursus, kuriuose bus pasakojama apie būtinybe valyti dūmtraukius, suteikti informaciją apie  netvarkingos elektros instaliacijos pasekmes, supažindinti su Bendrųjų gaisrinės saugos taisyklių reikalavimais, kurie įsigalios nuo 2018-05-01 ir būtinybe įsirengti dūmų detektorių.  Įgavę reikalingų žinių socialiniai darbuotojai  padėtų įgyvendinti ir gerinti situaciją rajone gaisrų atžvilgiu, taip pat galėtų tikrinti savo seniūnijų gyventojų namus ir labai palengvinti priešgaisrinės apsaugos tarnybos darbą.

Lazdijų r. sav. inf.

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui Archyvas
Dalintis