Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English
Seminare aiškintasi apie pagalbos vaikui ir jo šeimai stiprinimą
2018-01-25

Antradienį VšĮ Lazdijų švietimo centre vyko seminaras “Pagalbos vaikui ir jo šeimai stiprinimas: ankstyvosios intervencijos modelis“. Seminare dalyvavo  VšĮ Lazdijų socialinių paslaugų centro  socialiniai darbuotojai, ugdymo įstaigų socialiniai pedagogai,  VšĮ Lazdijų švietimo centro specialistai,  Lazdijų rajono savivaldybės administracijos  Vaiko teisių apsaugos  skyriaus specialistai, ir Socialinės paramos skyriaus specialistai. Seminarą vedė lektorė Lolita Kuginienė, Vilniaus DRMKT karjeros planavimo skyriaus vedėja psichologė. 

 Šiuo metu savivaldybėse yra sukaupta nemažai patirties vėlyvosios intervencijos ir krizių intervencijos srityse. Dirbant su rizikos grupės šeimomis ir jose gyvenančiais vaikais,  stiprėjančios  pastangos vertinant teikiamas vaiko gerovės ir šeimų paslaugas  išryškina poreikį konkretiems prevencijos bei ankstyvosios intervencijos modeliui ir jo  įgyvendinimui.

Seminaro metu pristatyti ir aptarti ankstyvosios intervencijos teoriniai pagrindai, ankstyvosios intervencijos įgyvendinimo procesai bei schemos, sustiprinti praktiniai dalyvių gebėjimai išnaudoti Ankstyvosios intervencijos modelio teikiamas bendradarbiavimo vaiko gerovės ir paslaugų šeimai srityse galimybės. Buvo tobulinami dalyvių gebėjimai kūrybiškai papildyti dabar veikiančias praktikas Ankstyvąją intervencija.

Siekiant suteikti vaikui ir šeimai reikalingą pagalbą, svarbu išsiaiškinti ir įvertinti, kas šeimai yra svarbu, su kokiomis problemomis, sunkumais jis susiduria. Taip pat reikia išsiaiškinti ar pakankami tėvystės įgūdžiai šeimoje, ar geba tėvai pastebėti iškilusias problemas ir sėkmingai jas spręsti, laiku kreiptis pagalbos. Svarbu ne tik suteikti šeimai trumpalaikę pagalbą, kuri reikalinga konkrečiu momentu, bet ir organizuoti tėvų švietimą aktualiais gyvenimo įgūdžių klausimais.

Seminaro dalyviai teigė, kad tarpinstitucinis bendradarbiavimas labai svarbus siekiant bendro tikslo, ne tik pasidalinti patirtimi, bet ir atsakomybe už rezultatus. Bendradarbiavimo procese labai svarbus institucijų atstovų geranoriškumas, draugiškas atsakas. Visi susirinkę džiaugėsi, kad apie naują metodiką sužinojo ir į ją įsigilino  visa rajono komanda, kuri dirba  su vaikais ir šeimomis. Po seminaro visi vieningai pritarė, jog mato pokyčius, kurie laukia ateityje.

Lazdijų r. sav. inf.

 

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui Archyvas
Dalintis