Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English
Savivaldybėje lankėsi projekto „Be creative with Erasmus“ dalyviai
2018-01-31

Šią savaitę Lazdijuose lankosi  Lazdijų-mokyklos darželio „Vyturėlis“ vykdomo Projekto „Be creative with Erasmus“ („Būk kūrybiškas su Erasmus“) partneriai, atvykę iš 6 Europos valstybių. Su svečiais susitiko Lazdijų rajono savivaldybės administracijos direktorius Gintautas Salatka, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Vytuolis Valūnas bei jo pavaduotoja Rasa Kazlauskienė.

 

Svečius pasveikino administracijos direktorius Gintautas Salatka. Nuoširdžius sveikinimus ir linkėjimus jis perdavė nuo Lazdijų rajono savivaldybės mero Artūro Margelio. Administracijos direktorius džiaugėsi, kad mokykla-darželis „Vyturėlis“ dalyvauja projekte, kurio dėka partneriai iš kitų šalių gali lankytis  ir pažinti Lazdijų kraštą. Jis teigė, jog savivaldybės administracija labai skatina rajono įstaigas dalyvauti projektuose ir bendradarbiaujant su užsienio partneriais gerinti savo darbo kokybę. Baigdamas sveikinimo kalbą, savivaldybės administracijos direktorius G. Salatka svečiams įteikė atminimo dovanas ir  linkėjo pasisemti puikių įspūdžių, naujų žinių ir  gerai praleisti laiką Lazdijų rajone.  

Svečiai iš Danijos, Ispanijos, Italijos, Lenkijos, Turkijos ir Vengrijos atsidėkodami už susitikimą,  administracijos direktoriui įteikė dovanas, kurios  simbolizuoja kiekvieną šalį.  Danijos, kuri koordinuoja projektą „Be creative with Erasmus“ („Būk kūrybiškas su Erasmus“) atstovas padėkojo, už šiltą priėmimą. Jis džiaugiasi, kad su Europos sąjungos šalimis projekto dėka gali dalintis patirtimi. Projekto koordinatorius pastebėjo, jog Lazdijų rajono įstaigos yra labai modernios, o rajono valdžia galvoja apie ateitį ir daug dėmesio skiria švietimui ir vaikams.   

Po tartų sveikinimo žodžių, svečiams buvo priminta, kad jie Lazdijuose svečiuojasi Lietuvai ypatingu – šimtmečio – laiku ir kvietė pasižiūrėti trumpą filmą apie Lietuvą.

Darželio-mokyklos „Vyturėlis“ direktorė Loreta Jurkonienė padėkojo Lazdijų rajono savivaldybės administracijos direktoriui, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjui Vytuoliui Valūnui  už priėmimą bei paramą ir palaikymą dalyvaujant projektuose ir įteikė rankų darbo suvenyrus.  

  Projektu „Be creative with Erasmus“ („Būk kūrybiškas su Erasmus“)  siekiama, kad ateities mokykla dirbtų efektyviai, kad galėtų motyvuoti mokinius ir skatintų norą mokytis. Mokinių idėjos ir interesai siejami tiek su vietiniais, tiek su pasauliniais iššūkiais Moksleiviai, spręsdami problemas, naudojasi savo žiniomis ir įgūdžiais, siekdami įgyti novatoriškų bei verslininko kompetencijų. Inovacijos ir verslumas yra kompleksinės temos. Mokiniai, kurdami novatoriškus ir verslumo įgūdžius, turi žinoti, kaip naudotis „Sarasvathy“ principais (kaip priimti sprendimus neapibrėžtumų aplinkoje)

Mokytojai ir mokiniai padeda atverti duris mokyklos lygmeniu ir paskatins naujoves mokyklos gyvenime. Mokyklos bendruomenė padeda vaikams pasiruošti projekto partnerių susitikimams, pažindami kitas kultūras mokysis tolerancijos bei bendros projekto kalbos – anglų kalbos, nes 6-11 metų amžiaus vaikai mokosi būti pilnaverčiais ateities Europos piliečiais, mokytojai prisideda prie šiuolaikiškos atviros ir inovatyvios mokyklos kūrimo.

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui Archyvas
Dalintis