Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English
Lazdijai iškilmingai minėjo Valstybės atkūrimo dieną
2018-03-12

Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną – Kovo 11–ąją –  Lazdijai paminėjo renginiais, kurie įvairiose įstaigose bei seniūnijose vyko keletą dienų.

 

Veisiejų seniūnija šią dieną  pradėjo tradiciniu šventiniu  bėgimu miesto gatvėmis, kuris Veisiejuose šia proga organizuojamas jau vienuoliktą kartą. Jame dalyvavo visų rajono ugdymo įstaigų1-12 klasių moksleivių komandos. Nugalėtojus ir prizinių vietų laimėtojus  Veisiejų seniūnija  apdovanojo specialiai šia proga pagamintais medaliais.

Po bėgimo įvyko iškilmingas Lietuvos valstybės atkūrimo dienos minėjimas, kuriame dalyvavo rajono savivaldybės meras Artūras Margelis ir rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Vytuolis Valūnas. Pasveikinęs veisiejiečius ir visus renginio dalyvius su šia ypatinga Lietuvai diena, rajono savivaldybės meras Artūras Margelis kartu su Veisiejų seniūnu Zenonu Sabaliausku padėjo gėlių prie Nepriklausomybės paminklo Veisiejų miesto aikštėje.

Lazdijuose šventiniai renginiai prasidėjo šventomis  Mišiomis už Lietuvą šv. Onos bažnyčioje, kurias aukojo Lazdijų parapijos klebonas Nerijus Žvirblys. Vėliau sklambant iškilmingam maršui renginio  dalyviai žygiavo  į Nepriklausomybės aikštę. Rajono savivaldybės meras Artūras Margelis padėjo gėles prie Nepriklausomybės paminklo, kariai  automatų salvėmis pagerbė Lietuvą, Nepriklausomybę bei tuos, kurie už ją krito kovodami.

Iškilmingas minėjimas vyko Lazdijų kultūros centre. Savo pranešime, skirtame Lietuvos valstybės atkūrimo 28-osioms metinėms, rajono savivaldybės maras Artūras Margelis akcentavo Lietuvos valstybės ir  rajono žmonių pasiekimus per šiuos beveik tris dešimtmečius.

 „Prieš 28-erius metų neklausėme, ką mums gali duoti valstybė. Žinojome: ji - tai mes. Kai jai buvo sunku, buvo sunku ir mums, kai ji laimėdavo - džiaugėmės, nes tai buvo mūsų visų pergalė. Suvokėme, jog niekas nieko neduos. Ką sukursime, tą ir turėsime. Kokiais principais ir vertybėmis vadovausimės, taip ir gyvensime. Žengiant demokratiškos valstybės kūrimo keliu, kiekvienas šalies pilietis yra neatsiejama jo dalis. Tad galime didžiuotis, jog per šiuos 28-erius nepriklausomybės metus Lazdijų kraštas išaugino daug puikių jaunų žmonių, garsinančių mūsų rajono bei Lietuvos vardą kultūros, sporto, mokslo ar verslo srityse. Subrendo ir daug prasmingų darbų Tėvynei nuveikė ano meto jaunuolių karta, kuriai patirtį perdavė jų tėvai ir seneliai. Taigi, kiekvienas iš mūsų savo mažais ir dideliais darbais, pasiekimais ir laimėjimais prisidėjome, kad Lietuva išliktų laisva, nepriklausoma valstybe bei taptų modernia pasaulio šalimi.“ – sakė jis.

Savo sveikinimo kalboje tautos vienybę kaip svarbiausią Nepriklausomybės garantą akcentavo iškilmingame minėjime dalyvavęs Lietuvos Respublikos Seimo narys Zenonas Streikus.

Šventės dalyviams koncertavo Lazdijų ugdymo įstaigų moksleiviai. Pasipuošę tautiniais kostiumais, jie savo dainas, posmus ir šokius skyrė Lietuvai.

 Lazdijų r. sav. inf.

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui Archyvas
Dalintis