Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English
Savivaldybėje lankėsi projekto „Išmanusis miestas IV“ komanda
2018-03-23

Kovo 22 d. Lazdijų rajono savivaldybėje lankėsi projekto „Išmanusis miestas IV“ komanda. Šiuo projektu siekiama bendradarbiaujant savivaldybėms, jauniesiems infrastruktūros kūrimo profesionalams, viešojo bei privataus sektoriaus partneriams, vadovaujantis pažangios ir darnios plėtros principais, įgyvendinti savivaldybių planus atnaujinant miestų gyvenamąją aplinką.

 

Susitikime dalyvavo projekto sumanytojo žurnalo „Structum” atstovai ir projekto „Išmanusis miestas IV” koordinatoriai, partneriai, aukštųjų mokyklų architektūros, inžinerijos, statybos ir kitų sričių studentai bei jų dėstytojai, Lazdijų rajono savivaldybės administracijos vadovai, Architektūros ir aplinkosaugos, Ekonomikos, Investicijų, Švietimo, kultūros ir sporto skyrių bei turizmo specialistai.

Lazdijų rajono savivaldybė projekte dalyvauja kaip partnerė, todėl administracijos direktorius Gintautas Salatka kitus projekto partnerius artimiau su savivaldybe, jos planais, numatomais artimiausiais projektais. Kalbėdamas apie rajono specifiką, administracijos direktorius pristatė svečiams Lazdijus kaip patrauklios ir neužterštos gamtos, turizmui plėtoti tinkamą bei gyventi saugų kraštą. Buvo apžvelgtos ir ateities perspektyvos, kurios pagerins įvairaus amžiaus ir skirtingų poreikių rajono gyventojų gyvenimo kokybę.

Prie projekto ,,Išmanusis miestas IV“ Lazdijų rajono savivaldybė prisijungė pateikdama Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos teritoriją ir joje esančius pastatus projektinio pasiūlymo parengimui. Tai didžiausia mokinių skaičiumi Lazdijų rajono gimnazija, kurios teritorija užima beveik 6 h.

Susitikime dalyvavę aukštųjų mokyklų architektūros, inžinerijos, statybos ir kitų sričių studentai bei jų dėstytojai pristatė projektinius siūlymus, kaip didelė gimnazijos teritorija ir jos pastatai gali būti modernizuoti ir pritaikyti tiek šiuolaikinius mokinių poreikius atitinkančiam formaliojo ir neformaliojo ugdymo procesui, tiek jaunimo bei visos miesto bendruomenės saviraiškos ir laisvalaikio praleidimo poreikiams patenkinti.

Po susitikimo, vykusio Lazdijų rajono savivaldybės posėdžių salėje, projekto ,,Išmanusis miestas IV“ komanda apsilankė Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijoje, kur buvo aptartos projektinio pasiūlymo įgyvendinimo galimybės. Daugiausia svečių dėmesio sulaikė gimnazijos kieme įrengta aisštoko aikštelė. Viena iš projekto idėjų – sutvarkyti šios aikštelės infrastruktūrą, įrengiant sėdimas vietas žiūrovams bei uždengiant aikštelę stogu. Tuomet šioje aikštelėje galėtų vykti įvairūs europinio masto aisštoko turnyrai ir netgi pasaulio čempionatai.

Vienas iš projekto partnerių, išgirdęs gimnazijos atstovų pasakojimą apie aukštus moksleivių aisštoko pasiekimus ir pripažinimą pasaulyje bei pats išbandęs aisštoko slydimą, pasiūlė būsimai aikštelei stogo uždengimą.

Vėliau projekto komanda apsilankė Lazdijų miesto parke, susipažino su jo infrastruktūra bei apsvarstė galimybes, kaip būtų galima jį atnaujinti pažangiomis ir išmaniomis technologijomis.

 

Lazdijų r. sav. inf.

 

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui Archyvas
Dalintis