Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English
Šimtmečio žygis „Vardan tos...“ Lazdijuose
2018-03-27

 Pavasariškai šiltą kovo 24-ąją Lazdijus aplankė Šimtmečio žygis per Lietuvą „Vardan tos...“. Jo tikslas – apjungti Lietuvos miestus ir miestelius vienybei – šokiams ir dainoms, kurie tęstųsi iki Šimtmečio dainų šventės „Vardan tos", bei pakviestų 4 mln. pasaulio lietuvių liepos 6 d. kartu giedoti Šimtmečio „Tautišką giesmę“.


Į iškilmingą renginio atidarymo ceremoniją gražiausiose Lazdijų žirgininkų karietose atvyko žygio šauklė Edita Mildažytė, šventės garbės viešnia Veronika Povilionienė, Lietuvos nacionalinio kultūros centro direktorius Saulius Liausa, pilietinės iniciatyvos „Lietuva 4.000.000“ sumanytojas Raimundas Daubaras bei Lazdijų rajono, Punsko, Seinų, Alytaus meno kolektyvų vadovai.

Garbius svečius pasitiko ir kartu, gaudžiant varpams, renginį atidarė Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis. Jis sveikino visus renginio dalyvius Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečio proga, džiaugėsi artėjančia Dainų švente kuriai šiemet ruošiasi per 30 Lazdijų rajono meno mėgėjų kolektyvų.

 

Renginio garbės viešnia, kraštietė ir Lazdijų krašto garbės pilietė Veronika Povilioninė, pritariant Kapčiamiesčio laisvalaikio salės kapelai "Kapčius" užvedė skambią Dzūkijos krašto dainą.

 

 Šventės metu taip pat buvo pristatyta ir pilietinė iniciatyva "Lietuva 4.000.000". Ši akcija vykdoma su ypatinga misija – pakviesti 4 milijonus lietuvių iš viso pasaulio liepos 6-ąją kartu giedoti Šimtmečio „Tautišką giesmę.

 

Į renginį susirinkę lazdijiečiai bei miesto svečiai galėjo dalyvauti šioje akcijoje ant didžiulio gaublio žymėdami šalis ir miestus, kur visame pasaulyje išsibarstę gyvena jų giminės ir draugai, žadėdami pakviesti juos drauge per Valstybės dieną giedoti Lietuvos himną. Laimingojo akcijos dalyvio laukė staigmena – iniciatyvos "Lietuva 4.000.000" organizatorių įsteigta dovana trispalvis šalikas.

 

Susižavėjimo sulaukė per aikštę žmonių rankomis riedantis įspūdingo dydžio simbolinis 4 milijonų lietuvių gaublys. Šiuo gražiu ir bendrystę spinduliuojančiu momentu nuaidėjo jungtinė Lazdijų rajono, Seinų, Punsko ir Alytaus choru daina.

Gražią visų susirinkusiųjų bendrystę sustiprino ir žygio šauklės E. Mildažytės perskaitytas Pažadas Tėvynei "Vardan tos", kurį atkartojo šventės dalyviai. Pažadas įteiktas Lazdijų rajono savivaldybės merui A. Margeliui bei Lietuvos Respublikos konsului Seinuose Vaclavui Stankevičiui.

Visiems drauge sugiedojus Tautinę giesmę, šiltai apsikabinus su šalia esančiais, daudyčių garsais nuaidėjus Šimtmečio žygio „Vardan tos“ garbei trims salvėms – už Tėvynę, už Laisvę, už „Tautišką giesmę“ – žygio šauklė E. Mildažytė ir garbūs svečiai išlydėti į kitą Lietuvos miestą.

 

Dainų šventės žygyje „Vardan tos...“ Lazdijuose dalyvavo per 200 meno saviveiklos atlikėjų iš Lazdijų rajono, Punsko, Seinų, Alytaus bei gausus būrys lazdijiečių ir miesto svečių.

Šventiniame renginyje Lazdijų Nepriklausomybės aikštėje linksmybių nestigo jau nuo ankstyvo ryto. Renginio dalyviaibuvo kviečiami ne tik pasižvalgyti po tautodailininkų ir amatininkų mugę, bet ir linksmintis drauge su folkloro ansambliais, kaimo kapelomis bei tautinių šokių kolektyvais.

Šimtmečio žygį Lazdijuose „Vardan tos“ organizavo Lietuvos nacionalinis kultūros centras ir iniciatyva „Lietuva 4.000.000“, bendradarbiaudami su Lazdijų rajono savivaldybe ir VšĮ Lazdijų kultūros centru.

 

 

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui Archyvas
Dalintis