Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English
Rajono švietimo įstaigų vadovai lankėsi sostinėje
2018-04-27

Balandžio 26 dieną Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis su savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriumi ir rajono švietimo įstaigų vadovais lankėsi Valstybės pažinimo centre ir naujausioje Lietuvoje Balsių progimnazijoje

 

Valstybės pažinimo centre buvo aplankyta  unikali paroda „Nepamirštos ateitys: Lietuvos šimtmečio vizijos“. Profesionali kūrėjų komanda pasitelkusi šiuolaikines technologijas, netradiciškai pasakojo Lietuvos šimtmečio istoriją.  Lazdijiečius stebino  moderni parodos pateikimo forma.  Dalyviai turėjo pasinaudoti  integruotomis planšetėmis, įsijausti padėjo didelės vizualizacijos, kurios buvo projektuojamos ant sienos, įtaigūs garso takeliai, atkuriantys skirtingų laikotarpių nuotaiką.  Vaizduotę žadino šviesos efektai, grafinės animacijos, įdomus veidrodžių panaudojimas ir kiti efektai.  Paroda unikali tuo, kad jos autoriai – įvairių sričių profesionalų komanda: istorikai, politologai, architektai, dizaineriai, režisieriai bei aktoriai.  

Po pietų  delegacija lankėsi Balsių progimnazijoje, kur susipažino su mokyklos pastato projektavimo ir statybų eiga,  apžiūrėjo kabinetus ir kitas mokyklos erdves, dalinosi patirtimi su mokyklos vadovais bei pedagogais. Balsių progimnazija yra pirmoji Vilniuje pastatyta mokykla nuo  Nepriklausomybės atkūrimo  ir pirmoji švietimo įstaiga, statyta pagal viešojo ir privataus sektoriaus (VPP) bendradarbiavimo principus.  Daugelis mokyklos kabinetų suplanuoti su pagalbinėmis patalpomis, o  kiekviena klasių grupė turi savo atskirą poilsio zoną. Mokykloje suprojektuota viena amfiteatrinė chemijos bei kitų tiksliųjų mokslų laboratorija su elektros ir vandens prievadais kiekvienam iš moksleivių. Pačiame pastato centre yra dviejų aukštų biblioteka ir skaitykla. Įrengta ir visiškai naujo tipo universali aktų salė – valgykla. Ši nuolat atvira erdvė, esant poreikiui yra lengvai transformuojama į pasirodymams tinkamą patalpą. Mokykloje taip pat įrengta didžiulė dviračių saugojimo aikštelė. Balsių mokyklos statybos, ūkio priežiūros ir administravimo sutartis pasirašyta 25 metams. Savivaldybė Balsiuose atsakinga tik už švietimo organizavimą naujosios mokyklos patalpose, o pasibaigus sutarties terminams visiškai renovuota mokykla bus pavaldi savivaldybei. Lazdijų rajono administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus darbuotojai bei rajono švietimo įstaigų vadovai džiaugėsi puikia kelione ir patirtais įspūdžiais bei teigė pasisėmę naujų idėjų, kurias norėtų pritaikyti ir įgyvendinti rajono mokyklose.  

Lazdijų r. sav. inf. 

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui Archyvas
Dalintis