Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English
Lazdijų M. Gustaičio gimnazijoje įkurtas Adolfo Ramanausko-Vanago kabinetas
2018-05-28

Gegužės 25 d. Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijoje duris atvėrė Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio gynybos pajėgų vado, brigados generolo Adolfo Ramanausko-Vanago vardu pavadintas kabinetas. Istorijos mokytoja Audronė Pileckienė pakvietė į iškilmingą pamoką, skirtą atminti šiam garsiam Lietuvos partizanų vadui, kurio 100-osios gimimo metinės šiemet minimos, o 2018-ieji Lietuvos Respublikos Seimo paskelbti Adolfo Ramanausko-Vanago metais. Kabineto atidaryme dalyvavo Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis, Adolfo Ramanausko-Vanago dukra Auksutė Ramanauskaitė-Skokauskienė su savo dukra, Krašto apsaugos savanorių pajėgų vadas plk. Artūras Jasinskas, Laisvės kovų dalyvis Jonas Arbačiauskas bei kiti garbūs svečiai.

Šios iškilios laisvės kovų asmenybės vardu pavadintas ir įkurtas naujas kabinetas Motiejaus Gustaičio gimnazijoje neatsitiktinai. Šioje gimnazijoje, kuri anuomet vadinosi Seinų valstybine gimnazija, septynerius metus mokėsi su tėvais Bielėnų kaime (Lazdijų r.) gyvenęs Adolfas Ramanauskas-Vanagas. Gimnaziją jis baigė 1937-aisiais, šiame krašte jis užaugo, subrendo ir susiformavo kaip asmenybė.

Iškilmingos pamokos metu mokytoja A. Pileckienė kartu su mokiniais apžvelgė ginkluotos rezistencinės kovos etapus, aptarė, kas jiems būdinga, skaitė eiles bei jautrias ištraukas iš A. Ramanausko-Vanago knygos „Daugel krito sūnų", visus drauge kvietė padainuoti partizanines dainas.

Kabineto atidaryme dalyvavęs Lazdijų rajono savivaldybės meras A. Margelis pasakojo, jog augdamas tėviškėje netoli Kalniškės mūšio vietos, dar vaikystėje iš tėvų ir senelių ne kartą girdėjęs apie partizanų veiklą, kovas dėl nepriklausomybės, nors sovietmečiu apie jas niekas garsiai nekalbėjo. „Esame Dzūkijos kraštas, kuriame visą laiką labiausiai buvo priešinamasi okupaciniam rėžimui. Todėl man džiugu gyventi šiame krašte, mylėti žmones, didžiuotis partizanais ir partizanų vadais bei visais žmonėmis, kurie drąsiai kovojo ir ta kova nenuėjo veltui“, – sakė meras A. Margelis. Kabineto įkurtuvių proga gimnazijos direktorei Jurgitai Mozerienei meras dovanų įteikė tautodailininkės rankų darbo karpinį su Lazdijų miesto simbolika. 

Renginio svečiai dėkojo Lazdijų rajono savivaldybės merui A. Margeliui bei gimnazijos bendruomenei už ypatingą pagarbą A. Ramanauskui-Vanagui ir jo atminimo įprasminimą. Pasak kraštiečio plk. A. Jasinsko, tai rodo tiek rajono vadovų, tiek šio krašto žmonių istorinės atminties išsaugojimo svarbos suvokimo brandą bei ugdo jaunosios kartos patriotinį sąmoningumą.

Iškilmingos pamokos metu taip pat oficialiai buvo užbaigta pilietinė akcija, kurios metu, minint Adolfo Ramanausko-Vanago 60-ąsias žūties metines, už Lazdijų krašto žmonių surinktas privačias lėšas buvo pastatyti trys vėliavų stiebai ir iškeltos Lietuvos valstybės vėliava, Lietuvos valstybės istorinė vėliava bei Lazdijų rajono savivaldybės vėliava Lazdijų Adolfo Ramanausko-Vanago aikštėje ir Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos kieme bei nupirkta keturi komplektai šių vėliavų.

Pasibaigus A. Ramanausko-Vanago kabineto atidarymo iškilmėms, visi renginio dalyviai keliavo į Lazdijų miesto A. Ramanausko-Vanago aikštę, kur vyko iškilminga karių savanorių priesaikos ceremonija. Prie paminklo šiam iškiliam Lietuvos partizanų vadui priesaiką Lietuvos Respublikai davė trisdešimt karių savanorių. Kariai prisiekė ištikimai tarnauti savo šaliai, vykdyti vadų įsakymus, negailėdami jėgų ir net gyvybės ginti savo valstybę, jos laisvę ir nepriklausomybę.

Lazdijų r. sav. inf.

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui Archyvas
Dalintis