Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English
Pristatyta partizanų pagerbimo šventė
2018-05-30

Gegužės 29 d. Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis kartu su Alytaus miesto ir  rajono savivaldybių merais Vytautu Grigaravičiumi ir Algirdu Vrubliausku spaudos konferencijoje pristatė patriotinį-sportinį renginį Lietuvos partizanų pagerbimo šventę, kuri vyks birželio 9 d. Susivienijus trims Dzūkijos regiono savivaldybėms renginys apjungs Lazdijų ir Alytaus rajoną bei Alytaus miestą.

 

Lazdijų rajono savivaldybės meras A. Margelis, kalbėdamas apie artėjantį renginį teigė, kad Kalniškės mūšio vieta turi ypatingą reikšmę Lietuvos istorijoje, o šie įvykiai prisimenami kasmet minint mūšio metines. Meras A. Margelis džiaugėsi, kad visuomenė tampa supratingesnė ir vis labiau vertina patriotiškumą ir pilietiškumą, nebijo parodyti meilės savo tėvynei.

Renginio pristatyme kalbėję Alytaus miesto ir Alytaus rajono savivaldybių merai V. Grigaravičius ir A. Vrubliauskas džiaugėsi, kad trys savivaldybės susibūrė kilniam tikslui ir įgyvendins prasmingą renginį, kuris vieningai apjuos visą Dzūkijos regioną.

Lietuvos sportinio ėjimo federacijos prezidentas ir pagrindinis šio renginio organizatorius Kastytis Povilonis, pristatydamas renginio idėją teigė, kad apie tautos didvyrius kalbama per kukliai. Partizanų pagerbimo šventė skirta jaunosios kartos patriotizmo ugdymui. Norima, kad garbinga Lietuvos istorija sklistų plačiai ir dalyviai iš užsienio, grįžę į savo namus papasakotų ją savo kraštiečiams.

Šis renginys skirtas partizanų vado, brigados generolo Adolfo Ramanausko-Vanago metams ir Lietuvos šimtmečiui paminėti. Planuojama, kad renginyje bus dalyvių iš 20-ies pasaulio šalių, tolimiausieji svečiai iš Kinijos. Partizanų pagerbimo šventėje dalyvaus Adolfo Ramanausko-Vanago brolis Albinas, kuriam renginio dieną sukaks 95-eri metai ir dukra Auksutė Ramanauskaitė-Skokauskienė. Birželio 9-ąją vyks pagarbos miško broliams bėgimas iš Kalniškės mūšio vietos į Simną, tarptautinės ir Lietuvos sportinio ėjimo taurės varžybos, veiks liaudies meistrų darbų paroda, gros Dzūkijos krašto kaimo kapelos, skambės Alberto Antanavičiaus –„Šekspyro“ partizaninės dainos, koncertuos grupė „Thundertale“.

Lazdijų r. sav. inf.

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui Archyvas
Dalintis