Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English
Konferencijoje pagerbti Lazdijų krašto garsintojai
2018-06-01

Lazdijų krašto muziejus kasmet per „Pasienio fiestą“ rengia konferenciją , skirtą žymiems Lazdijų krašto žmonėms, svariai prisidėjusiems prie jo kūrimo bei jo vardo garsinimo, pagerbti. Šių metų konferencija „100 istorijos pėdsakų Lazdijų krašte“ buvo skirta Lietuvos valstybės atkūrimo 100 – mečiui ir kraštotyrininko Juozo Petrausko atminimui.

 

Sveikindamas konferencijos dalyvius ir rajono svečius su gražia rajono savivaldybės švente, rajono savivaldybės meras Artūras Margelis akcentavo, kaip yra svarbu žinoti savo šaknis, jas puoselėti. Tą darbą atliko ir tie, apie kuriuos buvo kalbama konferencijos dalyvių pranešimuose, bei tie, kurie patys šiuo metu mūsų krašto istorija rūpinasi – renka istorinę medžiagą, užrašo gyventojų prisiminimus, leidžia knygas. Jų tarpe – ir konferencijos „100 istorijos pėdsakų Lazdijų krašte“ pranešėjai –Visvaldas Masėnas, skaitęs pranešimą „Seinų kunigų seminarijos auklėtinių indėlis į Lietuvos ir Lazdijų krašto dvasinį bei kultūrinį gyvenimą“, Benjaminas Kaluškevičius, kalbėjęs apie kunigą Antaną Staniukyną – tautinio sąjūdžio dalyvį spaudos draudimo metais, Irena Monika Poviliūnienė, daugelį metų užrašinėjanti Lazdijų krašto medicinos istoriją. Šįkart jos pranešime buvo aptarta Būdviečio medicinos punkto istorija. Eugenija Sidaravičiūtė savo pranešimą paskyrė žymiam mūsų kraštiečiui, LLKS ginkluotųjų pajėgų vadui, dimisijos generolui Adolfui Ramanauskui Vanagui, jo 100 – osioms gimimo metinėms paminėti. Bronius Kašelionis, žymios istorinės knygos „Dainavos krašto partizanai“ autorius, plačiau papasakojo apie Dainavos apygardos partizanų vadą Juozą Gegužį Diemedį. Lionė Lapinskienė – apie kunigą Joną Daugėlą, Albinas Jarmala – apie kompozitorių, gyvenusį ir kūrusį Veisiejuose, Juozą Neimontą.

Dar vieną – patį gyviausią pranešimą pačioje renginio pradžioje pristatė Lazdijų kultūros centro folkloro ansamblis „Riecimėlis“ savo programoje „Motiejus Gustaitis – Lazdijuose darbavęsis didis šviesuolis“. Į jį buvo sudėta ir mūsų krašto istorija, ir Motiejaus Gustaičio kūryba, jo eilės, kurias jau šimtas metų Dzūkijos krašto žmonės tiesiog dainuoja.

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui Archyvas
Dalintis