Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English
Kapčiamiestyje uždarytas „Žaidžiame teatrą“ projektas
2018-06-15

Birželio 14 d. Kapčiamiesčio Emilijos Pliaterytės mokykloje vyko ypatinga šventė, gausiai subūrusi miestelio bendruomenę.  2018 m. gegužės-birželio mėnesiais mokykloje vyko projektas „Žaidžiame teatrą“. Ketvirtadienį visi susirinkusieji galėjo išvysti projekto rezultatus –  per labai trumpą laiką kartu su Lietuvos teatro ir televizijos aktore Kristina Kazlauskaite pastatytus spektaklius. Į spektaklių premjerą atvyko ir  projekto dalyvius pasveikino Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis.

 

Jis džiaugėsi, kad projekto „Žaidžiame teatrą“ dėka miestelio gyventojai kūrybiniame procese įgijo naujų patirčių, mokėsi naujų dalykų ir drauge išgyveno bendrystės akimirkas, o tai padėjo sutvirtinti bendravimą tarp vietos įstaigų ir miestelio gyventojų.  Lazdijų rajono savivaldybės meras A. Margelis teatro ir televizijos aktorei Kristinai Kazlauskaitei įteikė padėką ir atminimo dovaną už nuoširdų bendradarbiavimą, dalinimąsi savo sukaupta patirtimi su Kapčiamiesčio Emilijos Pliaterytės mokyklos ir miestelio bendruomene.

Kaip teigė renginio vedėja, Kapčiamiesčio Emilijos Pliaterytės mokyklos bendruomenei daugiau nei savaitę trukęs kūrybinis procesas atnešė daug džiaugsmo, malonių rūpesčių, susiklausymo ir dar labiau sustiprino bendravimą tarp miestelio gyventojų. Kartu su aktore kurtas spektaklis – labai svarbus ir artimas, labai lauktas ir pakankamai greitai užgimęs.  Tai puiki galimybė visai bendruomenei prisiliesti prie teatro užkulisių.

Praeitą pavasarį užsimezgusi graži draugystė su teatro ir televizijos aktore Kristina Kazlauskaite, peraugo į kūrybines dirbtuves, kurių metu visa mokyklos bendruomenė turėjo galimybę „žaisti“ teatrą. Projekto dalyviai aktorę apibūdina kaip savo srities profesionalę, kūrybišką, turinčią gerą humoro jausmą ir reiklią asmenybę. Pakviesta pasidalinti šios kūrybinės stovyklos įspūdžiais Kristina Kazlauskaitė teigė, kad į Kapčiamiestį atvyko su tikslu išmokyti moksleivius dirbti su pjese, personažu ir scenos partneriais. Norėjusi atskleisti sceninės kalbos ypatybes, personažo kūrimo subtilybes. Ji neslėpė, jog turėjo viltį visas aktoriaus specialybei reikalingas kompetencijas sujungti į visumą ir kartu su bendruomene pastatyti spektaklį ir džiaugėsi, jog ši viltis išsipildė. Aktorė padėkojo visiems, su kuriais teko dirbti šių kūrybinių dirbtuvių metu, pasidžiaugė bendruomenės entuziazmu bei žingeidumu, kultūringais ir mandagiais moksleiviais bei draugiškais ir nuoširdžiais mokytojais. K. Kazlauskaitė linkėjo tęsti pradėtą veiklą ir nepamiršti per kelias dienas nuveikto sunkaus darbo.

 Prie spektaklių įgyvendinimo prisidėjo gausus būrys žmonių. Visa bendruomenė buvo įtraukta scenografijos, dekoracijų kūrimą, kostiumų paiešką ir žinoma, vaidybą. Žiūrovai stebėjo nuotaikingą spektaklį „Krištolinė kurpaitė“ pagal Tamara Gabbe ir lietuviškosios klasikos kūrinį „Trys mylimosios“ pagal Žemaitę.  Projektą „Žaidžiame teatrą“  rėmė Lazdijų rajono savivaldybė, Odeta Barkauskienė ir Rasa Murauskienė.

 Lazdijų r. sav. inf. 

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui Archyvas
Dalintis