Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English
Antaninės Šventežeryje – su mero dovanomis, seniūnės gėlėmis
2018-06-18

Antaninės Šventežerio miestelyje – visuomet didelė šventė. Ne tik dėl to, jog Šventežerio Švč. Mergelės Marijos Gimimo parapijoje nuo neatmenamų laikų švenčiami Šv. Antano atlaidai, bet ir dėl to, jog ta proga susirenka draugai, parvažiuoja giminės. O Šventežerio seniūnijos žmonės dar ir susirenka pasveikinti čia gyvenančių Antanų.  Šis gražus lietuviškas vardas tampa vis retesnis. Tačiau Šventežerio miestelis dar gali didžiuotis  turėdams jų net 7 ir vieną moterį, pavadintą Antaninos vardu.

 

Šventė sausakimšoje Šventežerio Švč. Mergelės Marijos Gimimo bažnyčioje  prasidėjo iškilminga procesija . Šv. Mišias  aukojo Šventežerio Švč. Mergelės Marijos Gimimo parapijos klebonas Edigijus Juravičius  ir Gražiškių Šv. archangelio Mykolo parapijos klebonas Dainius Gurevičius.  Kartu su Šventežerio parapijos žmonėmis atlaidų iškilmėse ir po to vykusioje šventėje dalyvavo  rajono savivaldybės meras Artūras Margelis bei Šventežerio seniūnijos seniūnė Aldona Burbienė.

 Po Šv. Mišių parapijos salėje vykusioje  šventėje Antanus ir visus Šventežerio parapijos žmonės sveikinęs savivaldybės meras Artūras Margelis Antanams linkėjo geros sveikatos, o  Šventežeriui ir visam rajonui – lietaus. Pasak  mero, Antaninės nuo seno duodavo startą šienapjūtei, tačiau dėl karščių per Antanines šienapjūtė  jau baigiama. Tačiau vilties prarasti negalima – gal  Dievas dar duos lietaus ir nors truputį  kompensuos  žemdirbių patirtus nuostolius.   Dovanomis meras apdalino ne tik parapijos salėje sėdinčius Antanus, bet ir kunigus – Dainių Gurevičių ir Egidijų Juravičių, šventėje dalyvavusius ir aktyviai prie  bendro darbo seniūnijoje prisidedančius seniūnaičius Vytautą Juškauską ir Rimą Kašalyną.  Savo seniūnijos Antanus, linkėdama jiems puikios sveikatos, sėkmės kasdieniuose darbuose, gėlėmis apdalino Šventežerio seniūnijos seniūnė Aldona Burbienė.

 Šventę vainikavo nuotaikingas koncertas, kurį organizavo Lazdijų kultūros centro Teizų laisvalaikio salės  kultūrinių renginių organizatorė Ona Jonuškienė. Daugelį metų renginiuose skamba jos vadovaujamo Šventežerio moterų ansamblio „Sodžius“, Mikyčių kaimo moterų ansamblio „Svaja“  bei Juozo Adomaičio vadovaujamo Teizų kaimo moterų ansamblio „Gaja“ atliekamos nuotaikingos dainos, kurios linksmino ir tą popietę Antanines šauniai šventusius švetežeriškius. Lyriškas savo dainas Antanams skyrė ir šventėje koncertavusi Rita Sabestinienė, kuri sakė, jog Antano vardas jai visuomet siejasi su meile, šeimos tvirtumu, nes ir jos pačios tėvas –taip pat  Antanas...

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui Archyvas
Dalintis