Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English
Minint Valstybės dieną Rudaminai įteiktas herbas
2018-07-07

Liepos 6-ąją dieną, minint Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną, Rudaminos miestelyje, ant Rudaminos piliakalnio, tradiciškai įvyko Lazdijų kraštiečius bei jų artimuosius suburianti šventė. Renginyje dalyvavo ir visus susirinkusius svečius, dalyvius ir organizatorius sveikino Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis bei kiti garbingi Lazdijų rajono savivaldybės administracijos darbuotojai ir svečiai. Meras susirinkusiems linkėjo didžiuotis savo kraštu bei Tėvyne, puoselėti mūsų Valstybę ir iškėlus Lietuvos trispalves, išdidžiai švęsti garbingą Valstybės dieną.

Šiais metais šventė iš ties ypatinga, kartu su Valstybės diena buvo dar kartą prisimintas Lietuvos Valstybės atkūrimo 100-metis, jau jubiliejinį dešimtą kartą, nuaidėjo tuo pačiu metu visame pasaulyje giedamas Lietuvos himnas bei Rudaminos bendruomenei Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis įteikė miestelio herbą ir vėliavą. Meras džiaugėsi, kad turėjo galimybę prisidėti prie Rudaminos herbo sukūrimo ir įteisinimo proceso bei teigė, kad šis miestelis tikrai to vertas. Herbe pavaizduotas trikalnis Rudaminos piliakalnis ir kalavijas, simbolizuojantis šiame krašte gyvenusius galingus ir kovingus jotvingius.

Po Šv. Mišių, kurių metu Rudaminos parapijos klebonas Alfredas Nėnius palaimino miestelio simbolius, dalyvių ir svečių eisena iškilmingai nužygiavo iki Rudaminos piliakalnio papėdės, kur vyko Rudaminos vėliavos ir herbo pagerbimo ir iškėlimo ceremonija. Renginio organizatoriai kvietė visus šventės dalyvius, lipančius į didingą Rudaminos piliakalnį, sustoti tam tikrose įrengtose stotelėse, kuriose buvo galima pasigaminti ir pasipuošti Rudaminos miestelio herbu, palikti savo piršto antspaudą molinėje lentelėje, paragauti lietuviškų vaišių bei pasirašyti Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dienos dalyvių knygoje.

Ant piliakalnio įvyko ir Tautos vienijimo sąšauka „Piliakalnių šviesa“, skirta Lietuvos atkūrimo 100-mečiui paminėti. Visų susirinkusiųjų dėmesį taip pat prikaustė ir teatralizuotas riterių turnyras. O po iškilmingo Tautiškos giesmės giedojimo, koncertine programa džiugino grupė „Kitava“.

 

Lazdijų r. sav. inf.

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui Archyvas
Dalintis