Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English
Mero vardu pasveikintas Lazdijų krašto garbės pilietis V. Sventickas
2018-09-26

Antradienio vakarą Lietuvos rašytojų sąjungos namuose Vilniuje vyko literatūros kritiko, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato, Lazdijų rajono garbės piliečio Eimučio Valentino Sventicko eseistinių užrašų knygos „Dar gurinių“ pristatymas bei autoriaus 70-ojo jubiliejaus paminėjimas. Pasveikinti mūsų kraštiečio, kilusio iš Delnicos kaimo (Šeštokų seniūnija), į renginį nuvyko Lazdijų rajono savivaldybės atstovai. Nuoširdžius Lazdijų rajono savivaldybės mero Artūro Margelio sveikinimo žodžius jubiliatui ir knygos autoriui perdavė mero patarėjas Jonas Gudžiauskas bei Lazdijų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė Renata Rudienė.

„Šiandien, kartu su Jumis, mūsų krašto garbės piliečiu, versdami Jūsų Gyvenimo knygos jubiliejinį 70-ąjį puslapį, džiaugiamės, kad ši knyga tokia turtinga ir turininga. Joje visam gyvenimui atmintin įsirėžusi basakojė vaikystė Delnicos kaime, vėliau studijos, aukštos pareigos, rimtas darbas Lietuvių literatūros srityje. Jūsų Gyvenimo knygoje esantys svarbūs valstybiniai, literatūriniai apdovanojimai yra įrodymas didelių ir reikšmingų darbų Lietuvai, tautai ir, be abejo, savajam kraštui“, – sveikinimo kalboje teigė meras A. Margelis. Jis linkėjo gerbiamam kraštiečiui sveikatos, sėkmės sumanymuose, ramybės namuose, prasmingo tolesnių metų tekėjimo ir įteikė dovanų lietuviškąjį Rūpintojėlį, kuris saugotų ir globotų bei primintų, jog mūsų žemietis ir Lazdijų krašto garbės pilietis yra visada mielai laukiamas gimtinėje.

Prisiminimais apie draugystę su V. Sventicku bei jo nuveiktus darbus dalijosi literatūrologės prof. Viktorija Daujotytė ir habil. dr. Jūratė Sprindytė, poeziją skaitė aktoriai Rimantas Bagdzevičius ir Jūratė Vilūnaitė. Rimtas ir šmaikščias įžvalgas apie Lietuvos rašytojų sąjungos leidyklos išleistą naują Valentino Sventicko knygą “Dar gurinių“ išsakė poetas Rimvydas Stankevičius. Tarp renginio svečių – ir gausus būrys V. Sventicko šeimos narių ir artimųjų.

 „Dar gurinių“ – tai nauja V. Sventicko eseistinių užrašų knyga. Taip autorius vadina savo užrašus, atsirandančius... savaime. Dažniausiai jie trumpi, eskiziški, neįpareigojantys knygos skaityti nuo pradžios iki galo. Trumpi dienoraštiški užrašai atskleidžia literatūros kritiko reagavimus į socialinius reiškinius, gyvenimo pokyčius, aktualius literatūros ir kitų menų raidos procesus. Į dienoraštiškus užrašus įsiterpia autobiografinių refleksijų, aprėpiančių ir tremtinių patirtis, autoriaus pomėgius meistrauti arba grybauti. Savaime iškylančios paralelės yra vienas ryškiausių kritiko eseistikos bruožų.

Panašią originalaus žanro knygą „Guriniai“ V. Sventickas yra išleidęs 2013 m., kurioje pasakojama apie gimtąjį Šeštokų kraštą ir jo žmones. Už šią knygą autorius apdovanotas G. Petkevičaitės-Bitės literatūrine premija. V. Sventicko literatūrinis bagažas solidus: jis sukūrė daugiau kaip 10 autorinių knygų, yra 16 knygų sudarytojas. Už nuopelnus literatūros srityje apdovanotas Valstybine premija, literatūrine „Varpų“ premija, Didžiojo Lietuvos Kunigaikščio Gedimino 5 laipsnio ordinu, dviem Vyriausybės kultūros ir meno premijomis, 2015 metais V. Sventickui suteiktas Lazdijų rajono garbės piliečio vardas.

 

 Lazdijų r. sav. inf.

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui Archyvas
Dalintis