Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English
Susitikime su popiežiumi Pranciškumi – ir mūsų rajono bendruomenė
2018-09-27

Lietuva šį savaitgalį gyveno ypatingu įvykiu – susitikimu su popiežiumi  Pranciškumi. Dešimtys tūkstančių tautiečių per dvi dienas dalyvavo įvairiuose renginiuose, kurių metu turėjo progą pamatyti Šventąjį Tėvą, įsiklausyti į jo sakomus žodžius. Dauguma  žmonių, pabuvoję Vilniuje, Simono Daukanto aikštėje arba Kaune, Santakos parke, kur vyko susitikimai su popiežiumi Pranciškumi, šį susitikimą vadina svarbiausiu savo gyvenimo įvykiu.  

 

Į vieną tokių susitikimų, organizuotą  Kauno Santakos parke, buvo nuvykęs ir rajono savivaldybės meras Artūras Margelis. Paklaustas, kodėl pasirinko susitikimą Kaune, o ne Vilniuje, kuris oficialiems valdžios atstovams buvo organizuotas pirmąją popiežiaus Pranciškaus vizito dieną, meras sakė, jog  Kauną jis pasirinko dėl to, jog čia vienintelėje vietoje popiežius Pranciškus aukojo Šv. Mišias.

Savivaldybės meras Artūras Margelis sakė, jog labiausiai įsiminė  jūra žmonių,  ne tik mūsų tautiečių, bet  atvykusiųjų iš Baltarusijos, Lenkijos, Latvijos, Rusijos, kitų valstybių. Taip pat popiežiaus Pranciškaus Šv. Mišių metu pasakytas pamokslas, kuriame buvo akcentuotas gailestingumas, dėmesys mažiesiems, gebėjimas dalintis. Meras sakė, jog jam ypač įsiminę Šventojo Tėvo palyginimai apie mūsų upes: kaip Vilniuje Vilnelė įteką į Nėrį, o Kaune Nėris savo vandenis atiduoda Nemunui, prarasdamos savo vardus, tačiau tapdamos didesne, galingesne upe, taip ir žmonės, siekdami bendro tikslo, neturi ginčytis, įrodinėti, kieno nuopelnai didesni, o galvoti tik  apie rezultatą. Taip pat ir popiežiaus pastebėjimai   apie pagarbą vyresniesiems mūsų bendruomenės žmonėms, apie gebėjimą perimti jų patirtį, apie Lietuvą, apie jos ypatingą vietą ir svarbą Europoje.  

Meras sakė, jog jam padarė įspūdį tai, kad pamokslo metu Šventasis Tėvas paminėjo ir mūsų kraštietį, Kauno arkivyskupą emeritą Sigitą Tamkevičių bei jo ypatingą indėlį bei vietą ne tik Lietuvos bažnyčios, bet ir visos valstybės gyvenime.

Lazdijų Šv. Onos bažnyčios klebono Nerijaus Žvirblio pateiktais duomenimis, vien iš Lazdijų parapijos buvo užsirašę ir bažnyčios užsakytais autobusais organizuotai važiavo per 100 žmonių. Kiti dar iš vakaro vyko savo transportu, nakvojo pas giminaičius ir draugus, kad anksčiau galėtų patekti į susitikimo vietą. Dar vienu autobusu organizuotai vyko Veisiejų, Šlavantų, Šventežerio ir Kučiūnų parapijų tikintieji. Klebonas sakė, jog ir savivaldybė svariai prisidėjo prie rajono žmonių susitikimų su popiežiumi Pranciškumi organizavimo – ji skyrė du mokyklinius autobusus rajono moksleiviams  šeštadienį nuvykti į Vilnių, kur Šventasis Tėvas  Katedros aikštėje susitiko su Lietuvos jaunimu, pagelbėjo dalį žmonių nuvežti į Kauną sekmadienį, kai  kelyje sugedo  užsakytas autobusas. Savarankiškai buvo nuvykę  ir susitikime su Šventuoju tėvu dalyvavo Lazdijų dekanato dekanas, Metelių parapijos klebonas Vytautas Prajara, beveik visų parapijų  klebonai.

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui Archyvas
Dalintis