Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English
Lazdijų rajono savivaldybėje startavo nacionalinis projektas „Lyderių laikas 3“
2017-05-18

Lazdijų rajono savivaldybėje  startavo projektas „Lyderių laikas 3“ (LL3). Gegužės 15 d. Lazdijų viešojoje bibliotekoje vyko įžanginis šio projekto renginys, kurio tikslas – pristatyti projekto idėjas ir naudą savivaldybei, burti bendruomenę ir pradėti diskusijas dėl siekiamo pokyčio ir jo įgyvendinimo. Renginyje svečiavosi Lietuvos Respublikos Švietimo ir mokslo ministerijos Švietimo aprūpinimo centro direktoriaus pavaduotoja, projekto LL3 vadovė Rasa Šnipienė, projekto LL3 savivaldybių kuratorė Olivija Saranienė, projekto LL3 tyrėja dr. Jūratė Valuckienė, projekto LL3 savivaldybių konsultantė Rūta Gudmonaitė bei Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis, kuris linkėjo dalyviams nuolat tobulėti siekti naujovių, nes be pažangos ateitis sunkiai įsivaizduojama.

Susitikimo metu savo darbo sėkmės istorijomis pasidalijo du Lazdijų rajono savivaldybės ugdymo įstaigų pedagogai – Lazdijų meno mokyklos Veisiejų filialo akordeono klasės mokytoja metodininkė Irina Gudebskienė ir Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos kūno kultūros vyresnysis mokytojas, bavariškojo akmenslydžio (aisštoko) moksleivių komandos treneris Žilvinas Eidukaitis.

Susirinkę mokyklų švietimo bendruomenių nariai, kūrybinės komandos, neformaliųjų, formaliųjų studijų dalyviai aktyviai diskutavo, pristatė idėjas, kokių pokyčių tikisi, kokį savo miestą (savivaldybę) mato 2027-aisiais ir kaip prie to galėtų prisidėti švietimo sistema.

 „2027 m. Lazdijuose bus daug gyvybės ir veiksmo – mažų vaikų, pramogų, turistų ir investicijų. Čia gyvens drąsūs, veržlūs, laisvi, laimingi, bendradarbiaujantys ir skaitantys žmonės. Mieste veiks trys gimnazijos, kuriose nepakaks vietų, todėl bus labai paklausios ir kaimo mokyklos. O svarbiausia – Lazdijuose įsikurs didžiulis turgus, kuriame vietos žmonės pirks ir parduos gerąją patirtį. Į turgų suvažiuos visa Lietuva ir ... Estija“, - taip kūrybinėse dirbtuvėse Lazdijų ateities viziją pristatė dalyviai.

2017 m. pavasarį prasidėjusį nacionalinis švietimo projektą „Lyderių laikas 3“ įgyvendina Švietimo ir mokslo ministerijos Švietimo aprūpinimo centras kartu su partneriais – Mokyklų tobulinimo centru ir ISM Vadybos ir ekonomikos universitetu. Projektas „Lyderių laikas“ yra nacionalinė iniciatyva, kuri rūpinasi Lietuvos švietimo sistemoje įtvirtinti lyderystei palankią aplinką, skatinančią mokyklų, savivaldybių ir nacionalinio lygmens švietimo darbuotojus siekti mokinių ugdymosi pažangos, inicijuoti ir vykdyti kokybinius pokyčius savo organizacijose. Projektas įtrauks profesinio mokymo, formaliojo ir neformaliojo švietimo mokyklų, nacionalinio ir savivaldybių lygmens švietimo atstovus.

„Lyderių laikas 3“ yra projektų „Lyderių laikas“ ir „Lyderių laikas 2“ tęsinys.Pirmajam srautui (2017–2018 m.) priklauso Pietų Lietuvos – Alytaus miesto, Alytaus rajono, Birštono, Druskininkų, Elektrėnų, Kaišiadorių rajono, Kalvarijos, Kauno miesto, Kauno rajono, Kazlų Rūdos, Lazdijų rajono, Marijampolės, Šalčininkų, Trakų ir Varėnos rajonų – savivaldybės.

Vieni iš pagrindinių siekiamų projekto rezultatų - įgyvendinti 45 savivaldybių pokyčio projektai, į kuriuos įsitrauks visos norinčios visų tipų savivaldybės mokyklos. Integralūs ir į besimokančiųjų mokymosi sėkmę orientuoti projektai padės diegti tvarias, duomenimis grįstas vadybines praktikas, skatins mokinių ir mokytojų lyderystę, augins naują švietimo lyderių ir vadovų pamainą.

Lazdijų r. sav. inf.

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui Archyvas
Dalintis