Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English
Veisiejų Sigito Gedos gimnazijos pradinukai tobulins informatikos žinias
2019-02-05

Mokslo pažanga ir globalizacijos procesai kelia naujus uždavinius ugdymo turiniui ir jo įgyvendinimui. Jau pastebima tendencija, kad šiuolaikiniai vaikai skaitmeninėmis technologijomis naudotis pradeda anksčiau negu pieštukais. Siekiant visapusės ugdymo pažangos, užtikrinant ugdymo kokybę ir skiriant tinkamą dėmesį vaiko ugdymui, Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija kartu su Ugdymo plėtotės centru inicijavo projektą „Bendrojo ugdymo ir organizavimo modelių sukūrimas ir išbandymas bendrajame ugdyme“. Iš visų paraiškas pateikusių Lietuvos bendrojo ugdymo įstaigų, dalyvauti projekte galimybė suteikta 100 įstaigų. Vos 5 mokymosi įstaigos yra iš Alytaus apskrities, o viena jų – Lazdijų r. Veisiejų Sigito Gedos gimnazija.

Veisiejų Sigito Gedos gimnazija praėjusių metų pavasarį dalyvavo ir projekte ,,Informatika pradiniame ugdyme“. Projekto organizatoriai (Ugdymo plėtotės centras) vykdė mokyklų atranką, vertinant paraiškose pateiktą mokyklų motyvaciją, mokyklų ir mokytojų patirtį naudojant IKT ugdyme, mokyklų techninę IKT priemonių bazę, galimybę suformuoti tinkamą komandą. Veisiejų Sigito Gedos gimnazija atitiko visus keliamus vertinimo kriterijus ir 1-4 klasių mokiniai bei mokytojos aktyviai įsitraukė į projekto veiklą. Informatika buvo integruojama į mokomuosius dalykus, mokoma neformalaus švietimo užsiėmimų metu. 2-os klasės mokiniai naudojosi 15 nešiojamųjų kompiuterių. Be to, moksleiviai dalyvavo ES organizuotoje iniciatyvoje ,,Programavimo savaitė“, aktyviai vykdė žaidimo ,,Matematikos ekspertas“ užduotis, išbandė ,,Bebro treniruočių lauką“, varžėsi konkurse ,,Olympis“. Mokytojų teigimu, toks mokymosi būdas žaismingesnis, vaizdingesnis ir patrauklesnis pradinukams.

2018 m. gegužės 31 d. – 2022 m. gegužės 30 d. vykdomo projekto „Bendrojo ugdymo ir organizavimo modelių sukūrimas ir išbandymas bendrajame ugdyme tikslas – siekiant geresnių mokymosi rezultatų, pritaikyti atnaujintą bendrojo ugdymo turinį įtraukties mokytis sunkumų patiriančių mokinių grupių specifiniams poreikiams ir parengti naują ugdymo turinį proveržio reikalaujančioms sritims stiprinti. Pagrindinė projekto veikla, kurioje dalyvaus ir Veisiejų Sigito Gedos gimnazijos mokiniai – „Pradinio ugdymo informatikos programos rengimas, išbandymas ir diegimas“. Dalyvaujančių mokyklų komandos, bendradarbiaudamos su projekto komanda ir mokslininkų grupe, kurs ir išbandys informatikos mokomąją medžiagą; į projekto veiklas įtrauks visus mokyklos pradinių klasių mokytojus; stebės, fiksuos ir vertins projekto inicijuojamus pokyčius– teiks grįžtamąją informaciją; dalyvaus projekto mokymuose; dalysis gerąja patirtimi su savo ir kitų Lietuvos mokyklų mokytojais.

Lazdijų r. sav. ir Ugdymo plėtotės centro inf.

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui Archyvas
Dalintis