Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English
Pagerbtas Dainavos apygardos Šarūno rinktinės partizanų atminimas
2017-06-19

Birželio 18 dieną Lazdijų krašto politiniai kaliniai ir tremtiniai, šauliai, žuvusių partizanų artimieji, Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis, tarybos nariai, Seirijų bei Noragėlių seniūnijų gyventojai dalyvavo renginyje, skirtame Dainavos apygardos Šarūno rinktinės partizanams pagerbti.

 

Renginys prasidėjo Šv. Mišios už žuvusius partizanus Krikštonių Kristaus Karaliaus bažnyčioje. Po Šv. Mišių aukos visi susirinkusieji vyko prie Noragėlių seniūnijoje Ginčionų kaime esančio paminklo, skirto Ginčionių kaimo vyrams, žuvusiems už Lietuvos laisvę atminti. Paminklą pašventino Krikštonių Kristaus Karaliaus parapijos klebonas Sigitas Bitkauskas. 

Kalbėdamas prie paminklo Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis teigė, jog labai svarbu saugoti istorinę atmintį, pagerbiant kovotojus už šalies Laisvę ir Nepriklausomybę: „Pavojus tautos  gyvasčiai negresia  tik tada, kai ji suvokia savo identitetą, turi savo valstybę. Todėl svarbu ne tik fiksuoti įvykius, asmenybes, bet ir įamžinti savanorių, partizanų bei kitų kovotojų už Lietuvos laisvę atminimą. Apie jų narsą ir pasišventimą Tėvynei reikia nuolat kalbėti jaunajai kartai, kad ji išmoktų puoselėti istorinę atmintį“.

Renginį, skirtą Dainavos apygardos Šarūno rinktinės partizanams pagerbti, vedė laisvės kovų darbo grupės narė Nijolė Lepeškienė, dainas žuvusiems partizanams skyrė Lazdijų laisvės kovų ansamblis „Žilvitis”. Prie paminklo buvo padėtos gėlės, uždegtos žvakelės, prisimintos pokario rezistencinės kovos. Vėliau Seirijų kapinėse buvo aplankytos žuvusių partizanų kapavietės.

 Lazdijų r. sav. inf.

 

 

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui Archyvas
Dalintis