Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English
Tautiška giesmė skambėjo nuo Rudaminos piliakalnio
2017-07-07

Liepos 6 – ąją, minint Valstybės dieną, ant šimto piliakalnių sugiedota tautiška giesmė. Ši tradicija tęsiasi devynerius metus, kuomet visi lietuviai, gyvenantys tėvynėje ir už jos ribų susirenka drauge ir pagerbia Lietuvą sugiedodami Tautišką giesmę. Mūsų rajone tradiciškai visi buvo pakviesti į Rudaminą.

Ant Rudaminos piliakalnio šventės dalyvius pasveikino Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis. “Valstybė, kuri buvo kuriama jau prieš daug metų, šimtmečių, gyvuoja šiandien ir gyvuos dar daugelį šimtmečių“, - sakė A. Margelis. Rajono vadovas palinkėjo didžiuotis savo Valstybe, džiaugtis, kad galime gyventi laisvoje ir nepriklausomoje šalyje.

Meras A. Margelis pasidžiaugė gražiu koncertu, kuriame dalyvavo Lazdijų kultūros centro kamerinis choras „Gaustas“ ir Linkuvos kultūros centro vyrų ansamblis „Šiaurys“. Šis svečių iš Pakruojo rajono apsilankymas simboliškai apjungė visą Lietuvą. Kvietė susiburti bendrai giesmei, kurią išgirstų ne tik Lietuvos miestai, bet ir užsienio šalys.

21 val. išskleidus Lietuvos trispalvę visi giedojo tautišką giesmę. Užkopusieji ant piliakalnio galėjo pasirašyti knygoje“ Tautinės giesmės giedojimas ant Rudaminos piliakalnio“, pasidaryti suvenyrų, o prie „Mortos“ stalelio pasivaišinti žolelių arbata ir bandelėmis.

Šventėje dalyvavo Lazdijų kultūros centro kamerinis choras „Gaustas“, svečiai iš Pakruojo raj. Linkuvos kultūros centro vyrų vokalinis ansamblis „Šiaurys“ ir vokalo studijos merginų ansamblis.

Lazdijų rajono savivaldybės informacija

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui Archyvas
Dalintis